• Asortyment gitarowy – dobór właściwych akcesoriów dla Twojej gitary

  rzut - sport

  Każdy rozpoczynający własną podróż z gitarą, na początku kupuje najprostszą gitarę akustyczną. Z czasem, kiedy rozpoczynamy poważnie myśleć o komponowaniu własnej muzyki albo graniu w bardziej zawodowym stylu, chcemy rozwijać swój gitarowy asortyment.

  rzut - sport
  Autor: Miguel Discart
  Źródło: http://www.flickr.com

  Stacjonarnych placówek ze sprzętem muzycznym jest coraz mniej. W dużym mieście, można jeszcze znaleźć jeden czy trzy sklepy z asortymentem muzycznym, lecz w mniejszych miastach jest to już bardzo rzadko. Powiększył się za to rynek muzyczny w Internecie. Sklepów on-line jest bardzo dużo, podobnie jak ogłoszeń z ofertami sprzedaży sprzętów używanego. Jednak to nie to samo, co zajście do placówki stacjonarnej, otrzymanie rady od obeznanego sprzedawcy, przymierzenie sprzętu, wypróbowanie go zanim dokonamy kupna.
  Każdy zaczynający gitarzysta, powinien mieć kilka kabli instrumentalnych. Jest to jedno z najważniejszych dodatków, potrzebne tak samo mocno, jak sama gitara czy wzmacniacze gitarowe. Jakość takiego przewodu jest niezwykle istotna, nawet jeśli wciąż nie jesteśmy w stanie usłyszeć delikatnych różnic w brzmieniu. Z czasem nauczymy się tego. kable instrumentalne mają zróżnicowane długości i grubości. Nie powinno się nabywać ani kabli zbyt krótkich, ani za długich. Najtrafniejsze są kable w zakresie 3-6 metrów. Grubość tymczasem ma większe znaczenie, gdyż jedynie właściwie gruba warstwa ochronna, uchroni kable instrumentalne przed uszkodzeniami mechanicznymi, gdy będą wielokrotnie zadeptywane, przyciskane drzwiami i inne.
  Kolejną sprawą są wyjściówki. Kable instrumentalne możemy nabyć z końcówkami zagiętymi albo prostymi. Powinno się je dopasować do posiadanego sprzętu. Poleca się nabywanie kabla z prostą końcówką, ponieważ wzmacniacze gitarowe są różne, ale raczej nie będzie do nich pasowała końcówka zgięta, a prosta pasuje zawsze.
  Jeśli natomiast idzie o wzmacniacze gitarowe, warto poczytać opinie o producentach w sieci lub poradzić się na portalach dla muzyków. Nie jest to tani sprzęt muzyczny, lecz jeśli myślimy o graniu w zespole, jest on niezbędny. Sprzęt ten powoduje przebicie się gitary poprzez dźwięki innych instrumentów, a dzięki temu nie jest ona całkowicie niesłyszalna.

  Wszyscy muzycy zdają sobie sprawę z ważności jakości sprzętów muzycznych. Przy większej części z nich nie można przyoszczędzać, ponieważ potem opłacimy to dwukrotnie. Inwestycja w sprawdzony sprzęt zawsze popłaca, z tego powodu kupno poprzedź szczegółowymi poszukiwaniami.

  Categories: Trochę kultury, Twoje hobby

  Comments are currently closed.