• Atrakcje i noclegi, które oferuje Lidzbark Warmiński

  bieganie - obrazeczek

  Lidzbark Warmiński przez wieki był stolicą Warmii. W tym miejscu Krzyżacy wybudowali własną osadę. Ta lokalizacja przyciąga wczasowiczów nie tylko bogatą przeszłością, lecz również przepięknymi krajobrazami, rzekami i jeziorami, lasami obfitującymi w grzyby i jagody. Czego więcej możemy się spodziewać organizując weekend czy dłuższy urlop w Lidzbarku Warmińskim?

  Hotel Warmia
  Autor: xlrider
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeżeli chodzi o noclegi Warmia obfituje w przede wszystkim gospodarstwa agroturystyczne. Są to wręcz idealne miejsca do odpoczynku, które oferują dobrze wyposażone pokoje, ciszę i regionalne posiłki. Dla urlopowiczów poszukujących nie tylko bliskiego kontaktu z przyrodą i wiejską kulturą, ale także poszukujących maksymalnej prywatności, rewelacyjną propozycją mogą okazać się domki letniskowe na wynajem. Ale jeżeli interesują nas innego rodzaju noclegi lidzbark warmiński również nas nie zawiedzie. W tym właśnie mieście znajdziemy mnóstwo niedrogich hoteli oraz pensjonatów.

  Jak widać jeśli interesują nas noclegi Warmia ma na prawdę sporo do zaoferowania. Czego jeszcze się spodziewać po tym regionie! Miłośnicy dzikich zwierząt i ptactwa wybierają Lidzbark Warmiński oraz okolice jako destynację, która oferuje możliwość wyjątkowych spotkań ze swobodnie pomieszkującymi tu przedstawicielami fauny. Kiedy już zawitamy na Warmię i postawimy na noclegi Lidzbark Warmiński jakie oferuje, czy też inne pobliskie miejscowości i wsie, to obowiązkiem każdego turysty jest aktywny relaks w pięknym okolicznościach przyrody – kajaki, szlaki piesze oraz rowerowe.

  Ponadto, dobrze wiedzieć, że Lidzbarski zamek jest jednym z punktów Szlaku Zamków Gotyckich, natomiast przez opisywane miasto przebiega aż 8 szlaków turystycznych. Aby lepiej poznać region warto zobaczyć także zabytki, wpisujące się w architektoniczny krajobraz miejscowości. Mowa tu głównie o Zamku Biskupów Warmińskich, który jest jedną z najcenniejszych zabytków w Polsce i jednocześnie jest najlepiej zachowanym budynkiem na terenie byłego państwa zakonnego. Nie sposób pominąć także dawnego kościoła ewangelickiego, Wysokiej Bramy, murów obronnych, oranżerii Krasickiego oraz budynków dawnego młyna.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.