• Biegi podczas półmaratonu – o czym warto wiedzieć

  Bieganie

  W dzisiejszych czasach na pewno należy uprawiać sport. Sprzyja to w osiągnięciu dobrego samopoczucia, ładniejszej sylwetki i w zwiększeniu wytrzymałości. Teraz nie bez powodu bardzo powszechne jest bieganie – sprzyja w ulepszeniu kondycji i należy do sportów najsilniej uniwersalnych. Biegać można niemalże w każdym miejscu – zarówno w ogromnych miastach, jak i mniejszych , jak również na wsi, w parkach bądź na chodnikach.

  Konieczny jest tylko czas, dobre chęci, należyty ubiór i obuwie, jakie dla początkujących osób nie powinna być specjalnie stworzone do biegania – najczęściej wystarczą klasyczne tenisówki lub adidasy. Wyspecjalizowane obuwie przydadzą się z kolei koneserom biegów długodystansowych. Najistotniejsze jest, aby uprawiać sporty regularnie; niekiedy odpowiednim powodem aby zyskać motywację, jest sprawdzenie się w maratonach. W tym razie wysoce polecany jest kalendarz biegów – dzięki niemu można prostym sposobem odkryć mnóstwo atrakcyjnych pomysłów powiązanych z bieganiem – www.biegologia.pl/trening-biegacza-jaki-powinien-byc/.

  jogging nad morzem
  Autor: David van der Mark
  Źródło: http://www.flickr.com

  Dzięki dobremu kalendarzowi biegów można dowiedzieć się, jakie maratony są osiągalne w okolicy, dowiedzieć się trasę , a także wszelkie pilne szczegóły organizacyjne. Dzięki temu da się dokonać wyboru wyścig o ulubionej porze roku , jak również długości oraz zrobić odpowiedni trening biegacza. Na pewno trzeba jednak pamiętać, kiedy bieganie na długie dystanse są specjalnie niezalecane – przede wszystkim w sytuacji gdy potencjalny biegacz cierpi na astmę albo nasiloną pyłkowicę bądź ma grypę a też w razie pewnych urazów, tych jak chociażby zwichnięty staw lub skręcona kostka.

  (strona www)

  Jeśli wybieramy się na zawody biegowe należy zadbać o komfortową odzież i obuwie – zimą i jesienią zalecane są dresy oraz polary, ponieważ dobrze odprowadzają pot gwarantując przy tym wspaniałą temperaturę ciała. W przypadku gdy bieganie ma być rozwiązaniem na odchudzanie, nie powinno się się celowo niedocieplać – człowiek odczuwająca niskie temperatury wolniej biega i trudniej o systematyczne redukowanie tkanki tłuszczowej – warto poczytać.

  Na pewno zalecane są biegaczkom staniki sportowe, dzięki jakim można o wiele wyeliminować niewygodę w czasie biegania – dotyczy to nie tylko posiadaczek dużego rozmiaru, ponieważ poprawa wygody jest odczuwalna znacznie szybko. Niezbędne jest też odpowiednie, rosnące przyjmowanie płynów – na co dzień półtora litra wody to potrzebne minimum, a w czasie wysiłku fizycznego powinno się tę liczba zwiększyć. W momencie gdy zastosuje się te wskazówki, a bieganie stanie się czymś bardziej codziennym, warto – w celu przyjemnego zmęczenia się i wzrostu adrenaliny – pobiegać na maratonach; wówczas zdecydowanie okaże się użyteczny kalendarz biegów.

  Więcej na stronie: http://trenerbiegu.pl/

  Categories: Twoje hobby

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.