• Chciałbyś pojechać na narty za granicę, ale nie wiesz, jak dokładnie się do tego zabrać? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie propozycje!

  Jazda na nartach w Alpach

  Jeśli planujesz zimowy wypad na narty, oczywiście zastanawiasz się, które miejsce w tym roku wybrać. Praktycznie bez wątpienia zarówno ferie w Polsce jak i za granicą mają swoje plusy i wady – jeśli chcesz się przekonać, jak to dokładnie jest z zimowiskami we Włoszech, dobrze trafiłeś!

  Dlaczego właśnie Włochy?

  Jazda na nartach w Alpach
  Autor: www.flickr.com
  Źródło: www.flickr.com

  Włochy praktycznie od lat są bez wątpienia najpopularniejszym krajem, do którego jeździ się w Europie na snowboard. Fantastyczne stoki wprawdzie są również w Austrii czy w Szwajcarii, jednakże tym zwykle jest znacznie zimniej niż we Włoszech, a równocześnie znacznie drożej. Wprawdzie wyprawa do Włoch bez wątpliwości będzie kosztował Cię nieco więcej niż ferie w Polsce, jednakże z drugiej strony dla osób radzących sobie trochę lepiej na nartach zwykle warunki panujące w Polsce są niewystarczające. Włochy nie są równocześnie aż tak drogie, żebyś nie mógł sobie pozwolić na ten wyjazd raz w roku. Jeżeli chodzi o pogodę na wyjazd na narty Włochy także z pewnością plasują się w czołówce – zazwyczaj można liczyć na niewielkie słońce i niezbyt zimne temperatury, dzięki czemu w czasie dnia jeździ się wyjątkowo przyjemnie.

  Wyjazd samodzielny

  Jeżeli chodzi o samodzielny wyjazd na narty Włochy również są godne polecenia – praktycznie wszyscy mówią doskonale po angielsku, więc bez wątpienia nie będziesz miał żadnych kłopotów z załatwieniem noclegu lub zakupem karnetu. Jeśli jesteś elastyczny czasowo, wówczas polecamy między innymi Livigno – w niektórych okresach przy wykupieniu noclegu w poszczególnych miejscach można otrzymać karnet narciarski gratis, co bez wątpienia znacznie obniży koszty całego wypadu.

  Wyjazdy zorganizowane

  Jeśli nie masz czasu czy ochoty na planowanie wypadu na narty samodzielnie, wtedy możesz zdecydować się na zakup wycieczki zorganizowanej. Jeżeli chodzi o zorganizowane wyjazdy narciarskie Austria jest niezwykle popularną destynacją, zatem na pewno znajdziesz coś właściwego dla siebie. Możesz wybierać na przykład między wyjazdami studenckimi a wypadami dla rodzin z dziećmi – zazwyczaj praktycznie każdemu udaje się wybrać coś właściwego dla jego oczekiwań, a jednocześnie na jego kieszeń, co zdecydowanie także jest ważne.

  Polecamy serdecznie wyjazdy do Włoch lub Austrii!

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.