• Ciekawe wyprawy na wyspy kanaryjskie

  tableau - morze

  Fuerteventura to najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu. Charakteryzuje się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa zdaje się opustoszała i dzika, ale kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Posiada najdłuższą linię brzegową, tj. ok 340 km złocistego wybrzeża, oblewanego przez turkusowe wody Atlantyku. Słoneczna aura sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu czy uprawiania sportów wodnych. Plaż będzie tu tyle, że Fuerteventura jest nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to akurat dzięki powyższym rajskim plażom, Fuerteventura bywa poważną konkurencją dla pozostałych wysp archipelagu.

  Wyspy Kanaryjskie to idealny asortyment na jesienne oraz zimowe podróżowanie. Warto się tu schować przed zimnem, odpocząć na plaży i naładować baterie słońcem. Wyspy proponują ciepło poprzez cały rok, kuszą turystów nie wyłącznie wspaniałą aura, jednak również różnorodnością i pięknymi plażami.

  tableau - morze
  Autor: Maciej Kraus
  Źródło: http://www.flickr.com

  W skład wysp wchodzi 7 wysp podstawowych, oraz sześciu małych wysp. Podzielone bywają na dwie prowincje: zachodnią ze stolicą na Teneryfie, czy wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Wiele małych wysp bywa niezamieszkana, lub zamieszkana jedynie w czasie letnim. Każda z wysp będzie kolejną i niepowtarzalna pod względem krajobrazowym, roślinności oraz ukształtowania wybrzeżach stwarza doskonałe i niepowtarzalne sposobności do spędzenia wymarzonego urlopu.

  Krajobraz takiej niezwykłej wyspy, która zwraca wielu turystów na wczasy tak latem, jak i zimą, został ukształtowany przez aktywność wulkanu. biuro podróży Fuerteventura gwarantuje przede wszystkim cudowne, piaszczyste plaże oraz stuprocentowe atrakcji kurorty wypoczynkowe. Niejednokrotnie bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Podczas wczasów na Fuerteventurze zachęcamy do spróbowania lokalnych dań, gdyż na kuchnię Wysp Kanaryjskich wpłynęły pozostałe tradycje niż te, które stworzyły kuchnię hiszpańską.

  Apartamenty na Fuerteventurze polecamy nie tylko tym, którzy pragną się rozkoszować doskonała kuchnią bądź wypoczywać na plaży. Wyspa zwraca nurków i windsurferów. Niezwykle malownicze miejsca na wyspie można podziwiać podczas wycieczek fakultatywnych.

  Familie z dziećmi zachwycone zostaną wizytą w Oasis Park, ogromnym zaciekawieniem charakteryzuje się także rejs na sąsiednią wyspę Lanzarote. Dzięki łagodnemu klimatowi urlop na Fuerteventurze wolno spędzać poprzez cały rok, to ciekawa propozycja na ferie zimowe.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.