• Co mamy sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy jest to dobra forma integrowania się?

  Escape Rooms w Gdańsku

  Escape Room jest to coraz mocniej ceniona rozrywka. Posiada ona swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, gdyż w 1988 roku pojawiła się pierwsza takiego rodzaju gra. Była Ona oparta jedynie na tekście, który pokazywał się na ekranie monitora. Sama treść przygody, to znaczy opisu pomieszczenia, a także i pozostałych składowych, była w zupełności wystarczająca, żeby grający w taką grę człowiek doskonale spędzał czas oraz dążył do ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Obecnie można przeżywać to na nowo.

  Escape Rooms w Gdańsku
  Autor: thornet_
  Źródło: http://www.flickr.com

  Bo to właśnie najistotniejsze w tej rozgrywce, o to chodziło od początku, aby uciec z konkretnego pomieszczenia, a możliwe to było tylko po rozwiązaniu wszystkich zagadek i rebusów. Kolejne lata to ewolucja tej fantastycznej gry online, ale nikt się nie spodziewał, że stanie się ona prawdziwym przeżyciem, Gracz sprzed komputera może teraz samemu udać do tajemniczego pokoju, by spróbować swoich sił oraz przekonać się, czy aby da radę zadaniu oraz czy uda mu się uciec z pomieszczenia przed upływem czasu.

  Popularność takiej rozgrywki szybko rozeszła się po świecie, więc także w Polsce mamy wiele miejsc, w których możemy takiej rozgrywki spróbować. W szczególności będzie to popularne w większych miastach, a takie miejsce, jak na przykład Escape rooms Gdańsk jest dobrym wyborem. Nie dziwi więc to, iż ludzie się na to decydują, gdyż to rzeczywiście wciąga, i do tego jest to świetna rozrywka przeznaczona dla większej grupy ludzi. Tak samo więc można powiedzieć, iż jak zabawy integracyjne Gdańsk posiada wiele w ofercie, a Escape room to z pewnością dobry pomysł na każdą integrację.

  Przez to, iż możemy wspólnie pracować, znajdować rozwiązanie, to poznajemy ludzkie charaktery tych, jacy są dla nas nowi, gdyż przykładowo zaczęliśmy dopiero z nimi pracować czy studia, dzięki czemu możemy lepiej się poznać. Każdy inaczej zareaguje na podobne zadania, dobrze jest więc poznać słabe i mocne strony tej osoby w podobnej sytuacji. To wpływa na lepsze kontaktowanie się ze sobą każdej grupy. Niektórzy mają opory przed taką zabawą, boją się, iż faktycznie z takiego pomieszczenia już się nie wydostaną. To pewnie wina podobnych obrazów, jak Cube, gdzie uczestnicy rzeczywiście nie mogli się wydostać. Film to jednakże jedynie film, tutaj jest po prostu czysta zabawa, z której warto skorzystać.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.