• Co należałoby zobaczyć w Toruniu?

  Atrakcje do zwiedzania

  Toruń to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast w Polsce. Należałoby wybrać się tam co najmniej na weekend. W Toruniu czeka na nas dużo atrakcji oraz intrygujących miejsc, które niewątpliwie entuzjastycznie zobaczymy. Co pożądane byłoby zwiedzić, będąc w Toruniu?

  perspektywa - wycieczki
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Atrakcje w toruniu są niesłychanie rozliczne. Naturalnie zachwycą nas toruńskie zabytki, z których mnóstwo zostało wpisanych na światową listę UNESCO. Toruński główny plac jest jednym z najpiękniejszych na obszarze Polski, mieści się tam perfekcyjny Ratusz, który przyciąga uwagę wielu turystów. Ciekawym zabytkiem w Toruniu jest też Dwór Artusa, jaki znacząco wyróżnia się z innych kamienic. Również Dwór Świętego Jerzego bądź różne kościoły zachwycają turystów zwiedzających to śliczne miasto. Bezsprzecznie są to kolejne atrakcje w Toruniu, które wypada zobaczyć.

  Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, jakie doceniają energiczny wypoczynek, bezsprzecznie znajdą atrakcyjne opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak toruń zwiedzanie (informacje) należałoby zacząć od spacerów po rynku, można także wybrać się na Bielany oraz Bielawy lub Las Piwnicki. Także Brabarka jest niesłychanie atrakcyjnym regionem wartym zobaczenia. To okazały kompleks leśny, w jakim znajduje się wiele chronionych gatunków.

  Ważnym znakiem Torunia jest Obserwatorium Astronomiczne oraz Planetarium, w którym można zobaczyć istotnie niezwykłe, atrakcyjne seanse. Jak wiadomo, Toruń słynie z dobrych pierników, które odkryjemy w każdym toruńskim sklepie. Ciekawostką jest to, że słynne toruńskie pierniki doczekały się tu własnego muzeum. Będąc w Toruniu, możemy więc wybrać się też do Muzeum Piernika oraz Piernikowego Miasteczka. Wszelkiego roku, w Toruniu, odbywa się także Święto Piernika. Podczas tego święta możemy spróbować smakowitych, świeżych pierników, i nawet wziąć aktywny udział w warsztatach ich wyrabiania.

  Naturalnie Toruń kryje w sobie jeszcze wiele kapitalnych atrakcji i ciekawych zabytków. Warto zabrać ze sobą informator turystyczny, w którym znajdziemy opis najistotniejszych z nich.

  Categories: Kulturalne miejsca, Lokale rozrywkowe

  Comments are currently closed.