• Co warto zobaczyć na Warmii? Jakiego typu miasta dobrze tam odwiedzić? Co ma do zaoferowania Warmia?

  ogląd - mięśnie

  Wystarczy krótki urlop, aby bardzo miło spędzić czas w rejonie Warmii. To region warty odwiedzenia, powie to każdy, kto już tu chociaż raz tam był. To jednak również bardzo miła zachęta dla osób, jakie jedynie słyszały o Warmii, ale nigdy nie miały okazji jej odwiedzić.

  Jak noclegi warmia gwarantuje ciekawą ofertę, i to w różnorodnych miejscach. Choć na pewno popularny jest Olsztyn, tak więc jak Warmia to bez wątpienia powinniśmy odwiedzić to miasto. Godny uwagi jest zamek, jaki został zbudowany przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzonej w tym obszarze administracji. Kolejny zabytek – Katedra św.Jakuba to najstarszy budynek w Olsztynie. Początki jej budowy sięgają roku 1315, to jeden z bardziej cennych zabytków sakralnych Warmii. To gotycka budowla halowa z siedemdziesięciometrową wieżą. W czasie swojej historii kościół wielokrotnie padał łupem zdobywców, takich jak Krzyżacy, wojska rosyjskie oraz napoleońskie.

  widoki na warmii
  Autor: VasenkaPhotography
  Źródło: http://www.flickr.com

  Był więc niszczony i odbudowywany, nie zostało niestety oryginalne wyposażenie wnętrza. Kolejne ciekawe miasto to Lidzbark Warmiński. W tego rodzaju mieście nie ma co czekać, od razu najkorzystniej udać się na zamek, ponieważ jest jednym z najcenniejszych w całym regionie. Faktycznie warte odwiedzenia jest zamkowe muzeum, przejść się po dziedzińcu oraz krużgankami, są na pewno zbliżone do tych na Wawelu. Jeśli chodzi o Warmię to bez wątpienia warto odwiedzić także Iławę i Ostródę. Iława prezentuje się dość nowocześnie, chociaż jest to ośrodek miejski starszy niż Olsztyn. Nie zachowały się najstarsze zabytki.

  Iława miała tego pecha, iż od początku swojego istnienia leżała na szlaku różnorakich wojskowych operacji, z takiego też względu np. w 1945, w okresie tzw. wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto zostało całkowicie zburzone. Iława jest położona nad wspaniałym jeziorem Jeziorak, dzięki temu miło spędzimy tu czas. Ostróda to przede wszystkim wspaniały szlak wodny, jedyny takiego rodzaju na świecie, czyli szlak Kanału Elbląskiego. Jeżeli będziemy w Ostródzie koniecznie wybierzmy się tym szlakiem i cieszmy się widokami. Z pewnością wycieczka po Warmii zagwarantuje niezwykłych wrażeń, tak więc jak mamy choćby krótki urlop to bardzo dobrze się nad tym zastanowić.

  Categories: Trochę kultury, Twoje hobby

  Comments are currently closed.