• Dlaczego każdy rowerzysta powinien posiadać chociaż najprostszą pompkę, jakie są popularne rodzaje

  pompka z manometrem

  Jedną z najważniejszych spraw podczas użytkowania roweru jest utrzymywanie należytego ciśnienia w oponach. Tym sposobem nie tylko będzie się dużo wygodniej jeździć, lecz również nie będzie ryzyka uszkodzenia dętki czy opony. Wielu rowerzystów zapomina o systematycznym sprawdzaniu stanu ciśnienia, a później marudzą na to, że mają scentrowane rachewki czy nawet przecięte dętki.

  Z tego też powodu na wyposażeniu każdego miłośnika rowerowej jazdy znaleźć się powinna choć najprostsza pompka, za pomocą której w razie potrzeby można będzie dopompować powietrza do kół. Dodatkowo jeżeli ktoś planuje więcej jeździć, to powinien ze sobą wozić dętkę na zapas i właśnie pompkę, bo złapanie gumy kilkadziesiąt kilometrów od domu na pewno nikogo nie ucieszy. Najtańsze modele zaczynają się już od kilku złotych i dla osób mało jeżdżących w zupełności wystarczą. Zwłaszcza że można je przykręcić do ramy roweru i cały czas mieć przy sobie, na wypadek jeżeli byłaby potrzeba dopompowania powietrza.

  samochód - widok
  Autor: Daniel Jolivet
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeśli ktoś więcej jeździ i musi często pompować powietrze w kołach, to na pewno lepszym rozwiązaniem może dla niego być pompka stacjonarna. Co prawda nie bardzo będzie możliwość zabrania jej ze sobą nawet na krótki wyjazd, ale za to dużo szybciej można będzie za jej pomocą wszystko zrobić. Stacjonarne pompki są dużo większe od ręcznych, dzięki czemu większa będzie również ich wydajność. Poza tym samo pompowanie jest dużo bardziej wygodne, bo nie ma potrzeby klękania czy schylania się obok roweru, a po prostu można wygodnie stać.

  Wiele modeli posiada także na wyposażeniu nanometr, niezwykle przydatny jeżeli ktoś będzie chciał dokładnie wiedzieć, ile ma w kołach powietrza. W takiej sytuacji dobra pompka z manometrem sprawdza się idealnie, także wtedy, gdy byłaby potrzeba sprawdzenia, czy nie trzeba coś dopompować. Przy pompkach ręcznych trzeba poziom ciśnienia szacować trochę orientacyjnie, czasami może więc być za niskie, a czasami postara się za bardzo i może nawet spowodować uszkodzenie dętki.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.