• Czemu warto zwiedzić Krosno? Jakimi rzeczami przyciąga do siebie miasto? Co dobrze jest poznać w okolicy?

  urlop - marina

  Są takie miejscowości w Polsce, jakie nie są tak powszechne wśród turystów. Wiele miast leżących poza utartym wycieczkowym szlakiem zaskakuje niesamowitym pięknem, ilością atrakcji oraz klimatem. Opłaci się je poznać, gdyż na pewno są tego warte.

  obrazeczek - urlop
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jednym z przykładów jest Krosno, jakie z pewnością z racji na dość odległe położenie na wschód jest trochę pomijane. Sporo osób jeździ do Krakowa, a jeśli już tak daleko na południowy-wschód, to raczej w Bieszczady. Z kolei Krosno nie zawsze jest na liście wartych odwiedzenia miejscowości, a szkoda, gdyż to naprawdę miejscowość z klimatem. Oprócz tego, jeśli chodzi o noclegi krosno ma całkiem dobrą bazę noclegową, dlatego nie musimy się martwić o ewentualny nocleg. Na pewno pierwsza rzeczą, która w Krośnie przypadnie do gustu, jest brak wielkiej rzeszy odwiedzających, którą można spotkać w największych miastach, atrakcjach albo też znanych miejscach w Polsce. To, że miasto to nie jest klasycznym miejscem na wycieczki powoduje, iż możemy cieszyć się w nim spokojną atmosferą bez ogromnej ilości ludzi.

  Na pewno nie sposób nie być oczarowanym samym rynkiem, jaki ma niesamowity klimat. Ładne kamieniczki znajdujące się w jego obrębie robią miłe wrażenie zarówno za dnia, jak i nocą, gdy są ładnie oświetlone. Na pewno warto zrobić sobie niespieszny spacer po rynku oraz przejść się ciekawymi podcieniami kamienic. Jeśli chodzi o pokoje krosno z pewnością może zaoferować też takie w rynku, dobrze jest z nich skorzystać, żeby nawet bardziej wczuć się w klimat miejsca. Okolice rynku obfitują w wiele pięknych zabytków architektonicznych zabytków z różnych okresów. Ci, którzy lubią zwiedzać kościoły, będą mieli w tym mieście dużo do zwiedzania. bazylika kolegialna, kościół NMP Królowej Polski albo św. Wojciecha na pewno zrobią bardzo pozytywne wrażenie.

  Kiedy już pozwiedzamy miasto, to dobrze będzie poznać jego okolice, gdyż cały obszar obfituje w wiele pięknych miejsc. Okolice Beskidu Niskiego czy Pogórza są z pewnością warte zobaczenia. Piękne krajobrazy oraz nieskażona natura są godne polecenia. Ktoś, kto poszukuje spokoju znajdzie go na pewno.

  Categories: Kulturalne miejsca, Lokale rozrywkowe, Trochę kultury, Twoje hobby

  Comments are currently closed.