• Czy zawsze trzeba posiadać patent żeglarski by móc korzystać z możliwości, jakie daje woda? Jakie są pomysły na wykorzystanie wypoczynku nad jeziorem?

  Jachty

  Spędzanie czasu nad wodą to ulubione zajęcie dużej ilości osób. Wiadomo, że miło byłoby mieć jacht oraz móc popływać sobie po takim akwenie, natomiast nawet nad jeziorem nie każdy rodzaj sprzętu wodnego można używać nie posiadając odpowiednich uprawnień. Na co zatem można sobie pozwolić kiedy takowych uprawnień nie mamy?

  Jacht
  Autor: Galeon
  Źródło: Galeon

  Aby posiadać większy wybór gdy chodzi o możliwość obsługiwania różnych rodzajów jachtów na jeziorach warto jest zrobić patent żeglarski. Jednak pływanie bez patentu też jest możliwe z tym, iż oczywiście nie na wszystkim. Możemy na przykład jachtem żaglowym natomiast całkowita jego długość musi być mniejsza aniżeli 7,5 metra. jacht motorowy też będzie w naszym zasięgu, lecz oczywiście nie każdy. Moc silnika nie powinna przekraczać 10 kW. Ostatnio dużo firm czarterowych posiada ofertę właśnie z myślą o osobach, które patentu żeglarskiego nie posiadają. A mianowicie wypożyczają one właśnie taki rodzaj jachtów, jakie bez uprawnień możemy prowadzić. W ten sposób nie trzeba martwić się przepisami i wczytywać się w nie bardziej, tylko mamy pewność, iż takim jachtem możemy na pewno pływać. Zawsze też zostają nam inne sprzęty, które pozwolą nam równie miło spędzić czas na jeziorem.

  Nad różnymi jeziorami jest bardzo dużo miejsc, w jakich można wypożyczyć sobie sprzęt do pływania. Często można w takich miejscach dostać zwykłe łodzie wiosłowe. Może dla niektórych to przeżytek, lecz jednak po spróbowaniu tej opcji z pewnością zmienią zdanie. Łodzie takie to doskonały pomysł na to aby popływać dalej od brzegu. Możemy na przykład popłynąć na sam środek jeziora i w takim miejscu, ciszy i spokoju oddawać się przyjemnemu lenistwu. Są one także świetne do łowienia ryb. Możemy w samotności, tak żeby nikt nam nie przeszkadzał w spokoju sobie wędkować.

  Kolejnym pomysłem może okazać się wyjazd na kajaki. To już opcja dla tych, którzy lubią sport jak również aktywny tryb życia. Świetną przygodą może być bowiem chociażby tydzień z przyjaciółmi na takich kajakach. Można wtedy pływać z jednego miejsca do drugiego, rozstawiając namiot po drodze, na nocleg oraz w ten sposób spędzić inaczej niż zwykle wakacje. Możemy czuć się faktycznie wolni oraz sami zadecydować o tym, jak długo i dokąd dziś płyniemy. To jakby połączenie biwaku z survivalem i spływem kajakowym, dlatego przyjemnie będzie się poczuć jak dawniej na obozie.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.