• Czym jest story board oraz dlaczego potrzebujesz takiego rozwiązania?

  story board

  Żyjemy w niezwykle dynamicznie rozwijającej się kulturze obrazkowej. Jak właściwie rozumieć ten fenomen? Rzecz w tym, iż to właśnie przekaz wizualny, szeroko pojęty obraz zaczyna odgrywać coraz większą rolę w komunikacji i przekazie jak i odbiorze konkretnych treści. Całkiem normalny jest więc fakt ogromnej popularności portali rozrywkowych takich jak YouTube bądź też Pinterest, w których to właśnie obraz odgrywa podstawową rolę. Tego typu format wygrywa także z literaturą – ludzie wolą oglądać coś niż o tym czytać. Wymaga to mniej wysiłku, czasu lecz bywa także niezwykle skuteczne w swoim działaniu.

  rysunki na zlecenie
  Autor: Richard Pearson
  Źródło: http://www.flickr.com

  W ostatnim czasie całkiem popularne są tak zwane storyboards (czytaj więcej), jakie możemy zauważyć prawie wszędzie, począwszy od szkoleń z wszelkiego typu aż po prezentacje dla biznesu bądź też przez różnego rodzaju materiały rozrywkowe. Jest to pewien scenopis stworzony z rysunków, który niesie ze sobą konkretny przekaz. Dzięki temu zabiegowi mamy możliwość streścić przykładowo za długą prezentację i skompresować ją do jej najważniejszych punktów. Niezwykle wielką zaletą story board jest na pewno zachęcająca forma przekazu komunikatu. I tutaj właśnie kłania się, wspomniana we wstępie tak zwana kultura obrazkowa – znacznie łatwiej jest nam przyswajać nawet najtrudniejsze treści za pomocą obrazu niż treści pisanej. Z całą tą sytuacją wiąże się widoczny w obecnych czasach kryzys czytelnictwa, który objawia się tym, iż ludzie niezbyt często sięgają po literaturę.

  Media takie jak fotografia, kino czy także sieć www dzięki rozwojowi techniki zmieniają świat oraz sposób w jaki się komunikujemy. Musimy to przyjąć jako coś oczywistego i nieuniknionego i odpowiednio się dostosować. Rozumie to dużo przedsiębiorstw, jakie dla przykładu korzystają z rozwiązania jakim są rysunki na zlecenie, dzięki jakim ułatwiają zrozumienie dużej ilości mechanizmów, złożonych procesów własnym pracownikom.

  Korzystają z tego rodzaju pomysłów także ogromne korporacje, które wprowadzają różnego rodzaju historyjki z życia firmy podawane w lekkiej oraz ilustrowanej treści. W ten sposób nawet wyjątkowo ciężkie tematy jesteśmy w stanie wdrożyć we właściwy sposób. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.