• Czym musi się charakteryzować dobra oferta handlowa? Co to są stocki magazynowe oraz w jaki sposób je rozreklamować?

  odzwierciedlenie - buty

  Gdy mowa o handlu bardzo ważne jest dotarcie z informacją do klienta. Nawet jeśli mamy świetny produkt to i tak musimy umieć go dobrze przedstawić, aby ewentualni klienci zechcieli dokonać u nas zakupu. Podobnie jest kiedy sami jesteśmy producentami takich artykułów. Bez dobrej oferty ciężko będzie się przebić.

  odzwierciedlenie - buty
  Autor: Piotr Drabik
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeśli sprzedajemy stocki magazynowe to znaczy towary niesprzedane w innych sklepach, które sklepy wysprzedają, ponieważ to zamrożony kapitał. Ważne, aby dobrze się rozreklamować. Firmy skupujące takie stocki mają możliwość odkupić towar dobrych marek często za cenę niższą nić normalnie. Dlatego może to być świetna oferta, gdyż jest przy okazji możliwość zaoferowania niskiej ceny klientom. To właśnie może okazać się w tym wypadku naszym atutem, czyli markowe artykuły za niższą cenę (strona warta odiwedzenia).

  Niektóre z firm proponują jedynie oferty hurtowe, to znaczy, iż towary możemy zakupić w tego typu miejscu nie w pojedynczych sztukach, lecz w większej ilości. To często oferta skierowana do większych firm, które zaopatrują swoje sklepy w większe ilości towarów naraz. Jednak nawet osoby mające sprzedaż hurt dobrze by zaprezentowały dobrą ofertą handlową. Jakiego rodzaju regułami kierować przy przygotowywaniu i dystrybucji tego rodzaju oferty?

  Oferty tego typu, jakie wysyłamy do ewentualnych klientów muszą posiadać chwytliwy tytuł. W ten sposób, aby dana osoba chciała w ogóle do takiej korespondencji zajrzeć. Istotną rzeczą jest wysyłanie ofert na mejle imienne. Czyli nie na skrzynkę ogólną firmy, na którą może nikt nie zajrzy, lecz do konkretnej osoby, jaka podejmuje decyzje w sprawie zamówień. Dobrze jest poświęcić trochę czasu i takiego mejla zdobyć. Trzeba także upewnić się, iż wysyłamy swoją ofertę do firmy, która będzie zainteresowana takim produktem. Takiej, która może potrzebować naszych produktów. Oferta musi być rzeczowa. Nie możemy się rozpisywać na parę stron. Co istotne, musimy wykazać konkretną korzyść, którą klient uzyska kupując nasz artykuł. W takim kontekście przecież analizuje taką ofertę ewentualny klient. W ten sposób przekonamy go do zakupu rzeczy z naszej oferty (zobacz dalej).

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.