• Czym się kierować, stawiając na czarterowy wynajem jachtu? Co dobrze jest wiedzieć?

  zbliżenie - zdjęcia

  Planujesz wspaniały rejs po Mazurach? Sprawdź, na co warto zwracać uwagę.

  Jacht
  Autor: Galeon
  Źródło: Galeon

  Jeżeli interesuje cię czarter jachtów motorowych, dobrze jest kierować się więcej niż jednym kryterium, jakim jest cena. Cena, co istotne, jest kluczowa, ale często bywa tak, że niewielka cena będzie świadectwem usług niskiej jakości oraz kiepskiego stanu jachtu. Na rynku znaleźć można rozmaite jachty (strona internetowa). Dobrze jest więc dokładnie przemyśleć, jaką sumę możemy wyłożyć, ile osób będzie żeglować.

  Musimy wiedzieć, że w środku sezonu suma za czarter jachtów motorowych będzie najwyższa. Poza sezonem oraz przed nim, mamy możliwość znalezienia dużo tańszej oferty. Im bardziej wyposażony, większych rozmiarów, nowszy jacht, tym większą kwotę trzeba wyłożyć. Powinniśmy podkreślić, że podczas rejsu nie wolno do mycia jachtu używać detergentów, które mogłyby zanieczyścić wodę. Do czyszczenia pokładu należy stosować szczotkę ryżową oraz wiaderko na lince, które przyda się do spłukiwania. Ogólnie powinniśmy także nastawić się na kaucję. Będzie ona tym wyższa im lepszy jacht oraz im wyższy standard i wyposażenie jachtu. Wypada mieć na uwadze, ze ubezpieczenie jachtu nie obejmuje małych strat, takich jak przykładowo zatopienie kotwicy. Jeżeli chodzi o czarter bez patentu, to musimy dodać, że w przypadku jachtu żaglowego o długości mniejszej niż 7,5 m nie są wymagane żadne uprawnienia. Osoby, które interesuje czarter bez patentu, w przypadku jachtów motorowodnych, także nie ma konieczności legitymowania się uprawnieniami, jeżeli motorówka ma moc mniejszą niż 10 kW.

  Dobrze jest pamiętać o tym, by przed podpisaniem umowy czarteru, negocjować cenę. Ustalmy na wstępie sumę za pełny okres czarteru. Musimy także określić godziny odbioru i zdania jachtu. Warto dokładnie określić, co jest, a co nie jest wliczone w cenę. Zanim wypłyniemy w rejs, trzeba koniecznie sprawdzić, jakie wyposażenie zostało uwzględnione w protokole. Jeżeli zauważymy jakieś nieprawidłowości, koniecznie trzeba o nich wspomnieć osobie, która wydaje jacht.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.