• Z jakich powodów wodne falki zaczynają się cieszyć popularnością, co jest potrzebne aby można je było palić.

  Fajka wodna

  Obce kultury, zwyczaje ale też rozrywki przenikają coraz częściej do naszego życia. Jakiś czas temu na przykład bardzo popularne zaczęły być fajki , zwyczaj używania których jest głęboko zakorzeniony w krajach azjatyckich.

  napój - zbliżenie
  Autor: włodi
  Źródło: http://www.flickr.com

  Przez minione lata pojawiło się wiele sklepów oferujących zarówno same wodne fajki jak i różnego rodzaju akcesoria do nich, a palenie ich stało się nieodłącznym elementem wielu imprez. Co więcej, fajkę zapalić można także w wielu lokalach, urządzonych niekiedy w bliskowschodniej, orientalnej stylistyce. Już za kilkanaście złotych można otrzymać taką fajkę do zamówionego posiłku czy drinka. A do dyspozycji jest jeden z licznych smaków, na przykład arbuza, banana czy truskawki, choć będzie ich dużo więcej. Popularność ten rodzaj palenia tytoniu będzie też między innymi zawdzięczać temu, że znacznie lepiej smakuje od papierosów, co każdy chyba potwierdzi, kto miał okazję spróbować. Dodatkową zaletą będzie to, że fajki wodne nie powodują wydzielania dymu, przez co nie będzie później problemu ze śmierdzącymi ubraniami.

  O ile typowego papierosa bierze się z pudełka i zwyczajnie zapala, to wodne fajki będą już potrzebować pewnych zakupów. Typowa fajka wodna złożona jest z paru elementów, wśród których wyróżnić można dzban, wąż, korpus a także zbiornik na tytoń nazywany też cybuchem. W zależności od firmy i kraju pochodzenia poszczególne części wykonuje się z drewna, metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Same fajki oferowane są w bardzo dużej ilości wzorów, najprostsze mają około kilkunastu centymetrów długości i doskonale się nadają do domowych zastosowań, a są też dłuższe, w bogaty sposób zdobione na blisko metr. W sprzedaży są również dostępne liczne akcesoria do fajki, za pomocą jakich można dbać o jej odpowiednią czystość.

  Sama zasada funkcjonowania tego typu fajek naprawdę jest prosta. Po nalaniu do niej wody i naładowaniu tytoniu ten ostatni trzeba rozpalić. Dym z palonego tytoniu przechodzi rurką do dzbanka, a następnie przez wodę, jaka ma za zadanie go przefiltrować, do ust palacza.

  Categories: Kulturalne miejsca, Lokale rozrywkowe, Twoje hobby

  Comments are currently closed.