• Czemu warto zlecić przygotowanie filmu promocyjnego profesjonalistom? Czemu jest to tak pomocne?

  Produkcja filmów

  Produkcja promocyjnego filmu może kosztować różnie, może być to dla nas za dużo, za mało, lub właśnie tyle, na jak wiele mamy przeznaczony budżet. Najbardziej istotne to oczywiście, aby w przystępnej cenie uzyskać jak najbardziej profesjonalną jakość. Najważniejszy jest bowiem efekt końcowy, czyli to, czy nasz film spodoba się klientom i czy po jego obejrzeniu zostaną oni naszymi klientami.

  Kamera
  Autor: Rodrigo Foggiatto
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeśli pragniemy, żeby produkcja filmów promocyjnych była na jak najwyższym poziomie, należy zatrudnić do tego najlepszych profesjonalistów. Jak znaleźć taką ekipę? Zasada jest bardzo łatwa i sprawdza się do wielu dziedzin. Jak szukamy lekarza czy prawnika, to przed dokonaniem wyboru, do kogo się udamy, zobaczmy ich doświadczenie. Przecież nie powierzylibyśmy naszego zdrowia osobie, która dopiero uczy się profesji – polecamy.

  Tak samo nie zlecimy zrobienie filmu promocyjnego firmie bez doświadczenia. To samo odnosi się do sytuacji, gdzie jest to produkcja filmów szkoleniowych. Muszą one być wyprodukowane z zachowaniem najwyższej jakości, tak ażeby ludzie chcieli je oglądać, a pod takim wpływem, ażeby zakupowali produkty reklamowanej firmy. Wykwalifikowana ekipa filmowa ma za sobą bardzo dużo produkcji, w których zainwestowani sporo w konieczną wiedzę, najwyższej jakości sprzęt i najlepszych, najbardziej doświadczonych oraz utalentowanych ludzi. Nie można na tym oszczędzać, bo jeden niższej jakości element może zniweczyć cały trud. Dość duże znaczenie ma też to, czy nawiążemy współpracę bezpośrednio z domem produkcyjnym lub z agencją marketingową, która będzie pośredniczyć w dziedzinie tworzenia filmu i wynajmuje w tym celu podwykonawcę. Koszt inwestycji w tej sytuacji jest w stanie dość mocno wzrosnąć, nawet o 30 procent – www.emotionstudio.pl/marta-i-maciej-teledysk-slubny/.

  Kontakt przez pośrednika ma i pozostałe wady, może np. utrudniać komunikację, a to może mieć znaczny wpływ na współpracę oraz końcowy efekt. Najbardziej fachowe domy produkcyjne posiadają dość często bardzo szeroką gamę narzędzi i fachowego sprzętu filmowego. Na planie bardzo ważny jest każdy element. Jeżeli jeden z nich będzie szwankował, np. będzie za słaby mikrofon lub za mało świateł, to już cały plan może być nieudany. Tego typu film, nawet przez prosty błąd, jest w stanie stracić na profesjonalizmie.

  Categories: Trochę kultury, Twoje hobby

  Comments are currently closed.