• Do jakich celów są wykorzystywane pomosty na rzekach oraz jeziorach, jakimi zaletami się cechują pomosty pływające.

  Pomosty pływające - dane techniczne

  Chcąc korzystać wygodnie z różnych rzek oraz zbiorników wodnych należy zadbać o to, aby był do nich łatwy dostęp. Jednak nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na piaszczystej plaży, z tego też powodu pomyśleć warto o jakiś pomostach, dzięki jakim zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.

  Pomosty pływające - dane techniczne
  Autor: WaterFun
  Źródło: http://www.waterfun.pl/

  Pomost tego typu wykorzystać można w różnym celu, do opalania się, spacerowania czy schodzenia do wody. Można także z ich pomocą korzystać z różnego rodzaju sprzętu pływającego, a jeśli będą one wystarczająco długie, to na przykład trzymać przy nich rowerki wodne i łódki. Jak więc widać pomosty sprawdzają się w różnych sytuacjach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami przeróżnych wodnych zbiorników. Jeszcze całkiem niedawno pomosty przeważnie były budowane w wersji stacjonarnej, jako trwale przymocowane konstrukcje. Lecz rozwiązanie tego typu ma szereg wad, przez co jest coraz rzadziej wybierane. Po pierwsze tego typu konstrukcje wymagają odpowiednich pozwoleń, przez co ich budowa jest długa i sporo kosztuje. Oprócz tego po wykonaniu wszelkie zmiany i modernizacje są kłopotliwe i będą się wiązać ze sporymi kosztami.

  Takich wad nie będą mieć pomosty pływające, które od niedawna są coraz popularniejsze. Jeśli do tego się dołoży niskie koszty konstrukcji i szybki montaż, to trudno się dziwić, że klienci coraz częściej wybierają tego typu właśnie rozwiązanie. A możliwości jeżeli będzie chodzić o rozwiązania są bardzo różnorodne. Pomost pływający zbudowane są z gotowych modułów, które łączyć można w różnorodny sposób. Dzięki temu da się z nich wykonać długie nawet na kilkadziesiąt metrów konstrukcje, jakie w każdym momencie można rozłożyć albo zmienić konfigurację. Aktualnie najczęściej wykorzystywanym rodzajem materiału na pomosty jest polietylen, tym sposobem poszczególne elementy są bardzo lekkie a równocześnie wytrzymałe.

  Materiał ten bez problemów wytrzymuje nawet 40-stopniowe chłody, przez co używać go można praktycznie bez przerwy. A jeszcze jednym jego dużym plusem będzie to, że nie potrzebuje on żadnej konserwacji.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.