• Dobrze zaplanowany motywacyjny wyjazd – a więc jaki?

  urlop - przekrój

  Motywacyjny wyjazd to idealne rozwiązanie nie tylko na zespolenie grupy, lecz także miłe i efektywne spędzenie czasu.

  Wskazane powody wskazują, iż organizacja imprezy firmowej to wydatek, który w przyszłości procentuje. Są to sprawdzone, zachodnie standardy w zakresie właściwego budowania komunikacji firmy. Coraz częściej praktykowane są również w Polsce, zarówno w małych firmach, jak i średnich przedsiębiorstwach, ale także oddziałach będących częścią ogromnych korporacji. W każdym z wymienionych przypadków integracja pracowników do dobry pomysł. Aczkolwiek, by wszystko odbyło się zgodnie z planem warto skorzystać z usług specjalistów zajmujących się organizacją takich eventów.

  akt - wczasy
  Autor: Arek Olek
  Źródło: http://www.flickr.com

  Gdy już jesteśmy szczęśliwi, że zaczynamy nową pracę i stoją przed nami nowe wyzwania, należy zadać sobie także pytanie jak poznać się z pracownikami, by uczynić pracę przyjemniejszą. Wchodzimy do nowego środowiska – musimy zatem zachować ostrożność i cicho wybadać z kim mamy do czynienia. Jeżeli nie należymy do osób towarzyskich, którzy już od pierwszych dni znają się z każdym, możemy czuć strach i pewnie nasze ciało zostanie zdrętwiałe, ale nie ma się co poddawać, zaczerpnijmy kilka oddechów i do roboty. Najbardziej istotną zasadą, która przybliży nas do współpracowników jest pewność siebie – musimy zwyczajnie wiedzieć czym się zajmujemy. Uniknięcie błędów nowicjuszy będzie naszym plusem, jednakże nie denerwujmy się jeżeli przytrafi nam się popełnić jakiś błąd – jesteśmy przecież ludźmi i nie będziemy cały czas nieomylni. Potem możemy przejść do kolejnego kroku, czyli rozmów z współpracownikami – poznanie hierarchii w pracy niezwykle nam pomoże. Nasz aktualny pracodawca również powinien zadbać o to, abyśmy mieli szansę jak najlepiej poznać naszych współpracowników – do tego zostały stworzone tak zwane wyjazdy integracyjne – z pewnością każdy z nas choćby raz na tego typu wyjeździe był i zdaje sobie sprawę z tego na czym to polega. Następną rzeczą, która jest pomocna przy integracji to imprezy firmowe – organizacja imprez dla firm (http://www.sportsevents.pl) nie zalicza się do najprostszych zadań, należy bowiem zatroszczyć się o mnóstwo detali, jednak na rynku obecne są firmy, które się tym zajmują i z chęcią nam pomogą.
  Kiedy już zintegrowaliśmy się i stajemy się coraz bardziej efektywni, nasza praca przynosi wiele benefitów dla firmy, pracodawca powinien zadbać o to, abyśmy non stop byli zachęcani – w jaki sposób może to zrobić? Do tego celu powstały wyjazdy incentive (dowiedz się) – czyli wyjazdy motywacyjne. Organizowane są przez przedsiębiorstwa i jadą na nie pracownicy, których praca była najbardziej efektywna, czyli po prostu takie wyjazdy incentive są nagrodą dla najlepszych pracowników – zwiększa to ich motywację do pracy oraz lojalność wobec przedsiębiorstwa. Co więcej pracownicy po tego typu wyjeździe są bardziej zrelaksowani co powoduje, iż popełniają mniej błędów – jak widzimy same korzyści!

  To wszystko jest ważne, bo idealnie zaplanowany wyjazd to zapewnienie nie tylko miłych wspomnień, lecz i dużo większej energii do dalszej efektywnej pracy.

  Wyjazd motywacyjny musi być starannie rozplanowany, zorganizowany i zrealizowany, dlatego, że jest to duża korzyść dla spółki, której zależy na zmotywowanej i podchodzącej do pracy z zapałem kadrze.

  Categories: Kulturalne miejsca, Lokale rozrywkowe

  Comments are currently closed.