• Gdzie wyjechać na krótki weekend? Odkrywamy piękne miasta w Polsce!

  Zamek

  Gdzie ostatnio byłeś na urlopie? Jeśli zadałbyś podobne pytanie swoim znajomym, oczywiście okazałoby się, iż ostatnio spędzali swoje wczasy gdzieś poza granicami kraju. Wyjeżdżanie za granicę to teraz bardzo popularny sposób spędzenia wolnego czasu. Z drugiej jednak strony powinniśmy doceniać również nasz kraj – w Polsce jest tak wiele przepięknych miejsc, że żal ich nie obejrzeć. Oczywiście o ile długie wyjazdy i tak najczęściej będziemy spędzać gdzieś w oddali od kraju, o tyle przykładowo wolne weekendy na pewno możemy poświęcić na odkrywanie Polski – jeśli wybierzesz się kilka razy w jakieś urokliwe miejsca położone niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, z pewnością nie będziesz tego żałować.

  Zamek Wawel
  Autor: Pawel Pacholec
  Źródło: http://www.flickr.com

  Co dzisiaj możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, jakie bez wątpienia musisz obejrzeć, jest zamek Książ. To obecnie trzeci pod względem powierzchni zamek w kraju – zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna praktycznie każdy. Książ jest nieco mniej popularny, jednak bez wątpienia równie wart zobaczenia. Niestety dla turystów udostępniona jest aktualnie tylko niewielka jego część, jednak już nawet ona robi fantastyczne wrażenie. Zamek Książ jest również jednym z najstarszych zamków w Polsce – pochodzi z XIII wieku, dlatego też ogromne wrażenie robi fakt, w jak znakomitym stanie się zachował.

  podróż - fotografijka
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Innym zamkiem, który na pewno trzeba odwiedzić, jest wskazany przez nas wyżej Zamek Malbork. Zbudowany został w trzynastym wieku przez Zakon Krzyżacki i niewątpliwie do dziś robi ogromne wrażenie. Właściwie każdy w kraju kojarzy jego specyficzny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został zbudowany. Odwiedzenie Malborka jest właściwie żelaznym punktem niemal każdej wycieczki szkolnej, zatem jeżeli zamek Moszna nie został przez Ciebie odkryty, oczywiście musisz szybko nadrobić te zaległości.

  Mamy szczerą nadzieję, iż udało nam się przynajmniej odrobinę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych propozycji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, że nasz cykl artykułów na ten temat bez wątpienia będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski także może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia!

  Categories: Trochę kultury

  Comments are currently closed.