• Doskonały sposób na wakacyjny wypoczynek – Warmia

  Nocleg na Warmii w Hotelu

  Okres wakacji wielu z nas zachęca do wypraw w nieodwiedzone jeszcze rejony naszego kraju. To wspaniale, bo pełno u nas wspaniałych krajobrazów i miejsc, które możliwym czynią wspaniały wypoczynek.

  Nocleg na Warmii w Hotelu
  Autor: VasenkaPhotography
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jak widać jeżeli interesują nas noclegi warmia (zobacz ten hotel na Warmii) ma na prawdę sporo do zaoferowania. Ale to nie wszystko! Miłośnicy dzikich zwierząt oraz ptaków wybierają Lidzbark Warmiński oraz okolice jako destynację, która daje możliwość niezapomnianych spotkań ze swobodnie żyjącymi tu przedstawicielami fauny. Jeżeli już zawitamy na Warmię oraz zdecydujemy się na noclegi lidzbark warmiński (sprawdź więcej) jakie oferuje, czy też inne okoliczne miejscowości i wsie, to obowiązkiem każdego przyjezdnego jest aktywny wypoczynek w zachwycających okolicznościach przyrody – spływy kajakowe, szlaki piesze i rowerowe. Poza tym, trzeba wiedzieć, iż Lidzbarski zamek jest jednym z punktów Szlaku Zamków Gotyckich, natomiast przez miasto przebiega aż osiem szlaków turystycznych. By lepiej poznać region warto zobaczyć także zabytki, wpisujące się w architektoniczny krajobraz tego miasta. Mowa tu przede wszystkim o Zamku Biskupów Warmińskich, który stanowi jeden z najcenniejszych zabytków w naszym kraju i jednocześnie jest najlepiej zachowanym budynkiem na ziemiach historycznego państwa zakonnego. Nie można pominąć także dawnego kościoła ewangelickiego, Wysokiej Bramy, murów obronnych, oranżerii Krasickiego i budynków dawnego młyna.

  Iława miała tego pecha, iż od początku swojego istnienia leżała na szlaku różnorodnych wojskowych operacji, z takiego również względu np. w 1945, w czasie tak zwanego wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto zostało całkowicie zniszczone. Iława jest położona nad rewelacyjnym jeziorem Jeziorak, dzięki czemu atrakcyjnie spędzimy tu czas. Ostróda ma na pewno wspaniały wodny szlak, jedyny takiego typu na świecie, jest to szlak Kanału Elbląskiego. Jak będziemy w Ostródzie to obowiązkowo popłyńmy tym szlakiem i cieszmy się widokami. Faktycznie wycieczka po Warmii zapewni niezapomnianych wrażeń, więc jeżeli mamy choćby krótki urlop to bardzo dobrze o tym pomyśleć.

  Jeżeli noclegi Warmia zapewnia interesującą ofertę, i to w różnych miejscach. Chociaż zwłaszcza popularny jest Olsztyn, tak więc jak Warmia to na pewno należy odwiedzić to miasto. Warty uwagi jest zamek, który został wybudowany przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzonej w tym obszarze administracji. Kolejny zabytek – Katedra św.Jakuba to najstarszy budynek w Olsztynie. Początki jej budowy sięgają roku 1315, to jeden z najbardziej cennych zabytków sakralnych Warmii. To gotycka budowla halowa z siedemdziesięciometrową wieżą. W okresie swojej historii kościół dość często padał łupem zdobywców, jak Krzyżacy, wojska rosyjskie i napoleońskie.

  Warmia daje ogrom możliwości w dziedzinie turystyki, które opierają się zwłaszcza na ciekawej tradycji owego regionu. Gotyckie kościoły oraz zamki biskupie to typowe elementy architektury Warmii. Niepowtarzalny klimat tworzą również licznie występujące wiejskie ulicówki oraz chałupy z drewna. Jednakże przeszłość mająca związek z krzyżackim zakonem oraz mocna ludowość to nie jedyne auty Warmii. Na wczasowiczów czekają również nieco bardziej współczesne rozrywki, jak zespół basenów, kajaki, rowerowe szlaki. Nie można również przegapić skansenu w Olsztynku, zamku w Olsztynie, pola Bitwy Grunwaldzkiej czy Sanktuarium Maryjnego, mieszczącego się w Gietrzwałdzi. Zwolenników spotkań z przyrodą z pewnością ujmie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, gdzie żyje między innymi jeleń europejski.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.