• Fajka wodna – jak się zrelaksować

  Fajka wodna

  Fajkę wodną kojarzymy najczęściej z krajami arabskimi, jako że bardzo często jet ona nieodzownym elementem męskich spotkań w tej kulturze. Pewien czas temu pojawiła się również w naszym kraju i zyskała sobie niemałą popularność.

  Smak w zależności od preferencji
  Na początku fajka wodna służyła do wypalania haszyszu, niemniej, gdy popularny stał się tytoń, zaczęto stosować również susz tej rośliny. Nierzadko był on aromatyzowany, dlatego dzisiaj zarówno w barach, gdzie szisza jest dodatkiem do piwa bądź drinków, jak i na poczet użytku domowego, miłośnicy fajek wodnych mają do wyboru wiele smaków. Tego typu fajki pojawiają się obecnie w klubach, ale nierzadko spotkać można je i na domowych imprezach, gdzie dym ma odprężyć uczestników zabawy, a sam rytuał palenia jest okazją do rozmów.

  Rzecz jasna, żeby był on możliwy, konieczny jest konkretny sprzęt oraz węgielki do fajki wodnej, jakie będą podgrzewać tytoń. Poza tym istnieją różne sposoby modyfikacji smaku. Niektórzy zamiast wody stosują mleko lub sok, a inni zalecają schłodzenie dzbana przed zastosowaniem. Jeżeli więc zaliczasz się do zwolenników fajki wodnej, możesz zastosować któryś ze wskazanych pomysłów i przekonać się, czy zmienią się walory smakowe w czasie kolejnej sesji palenia.

  Zdrowsze od papierosów?
  Zwolennicy sziszy zakładają, że palenie tytoniu z użyciem fajki wodnej nie jest tak niebezpieczne dla zdrowia, jak papierosy, bowiem wszelkie niebezpieczne substancje zatrzymywane są w wodzie. Jej przeciwnicy natomiast uważają, że w trakcie sesji człowiek wdycha za każdym razem zdecydowanie więcej dymu, niż podczas wypalania papierosa.

  Mimo to wielbicieli spędzania w ten sposób czasu nie brakuje, a niektóre osoby twierdzą, że dym z sziszy jest dużo bardziej atrakcyjny niż ten z papierosów. Jedno jest pewne – lepiej jak już stawiać na tytoń dobrej jakości, a węgielki do fajki wodnej zamawiać w sprawdzonych punktach. Najlepiej jeżeli produkty te są naturalne. Być może będzie ciężej je zapalić, niż te nasączane łatwopalnymi substancjami, ale z pewnością będzie to lepsze wyjście dla naszego zdrowia. Pamiętajmy także, że podczas wspólnego palenia łatwo nabawić się opryszczki, albo gruźlicy, co może być tak samo niebezpieczne, jak wdychanie dwutlenku węgla.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.