• Jak dobrać potomkowi rower

  fotka - akcesoria

  Żeby nasze dziecko czerpało frajdę z jazdy na rowerze, jego wybór nie może być losowy jak też nazbyt pochopny. Kierowanie się jedynie wyglądem oraz atrakcyjną ceną może spowodować, że miast na leśne ścieżki, wyśniony rower naszego malucha pojedzie prosto do piwnicy i szybko z niej nie wróci. Co zrobić, ażeby tego uniknąć?Przede wszystkim należy zastanowić się nad paroma podstawowymi pytaniami: Jaki rower będzie dla naszego malucha najlepszy? Jaką sumę planujemy na niego przeznaczyć a także gdzie go kupić?

  Na samym wstępie musimy zaznaczyć, iż najważniejszym elementem przesądzającym o komforcie jazdy będzie rozmiar ramy. Wybieramy ją wedle długości nóg, mierzonych od podłoża do krocza, w zależności też od tego czy rower ma kółka boczne, czy też nie. Najistotniejsza jest prawidłowa kontrola pociechy nad bicyklem – musi zatem umieć bez problemu utrzymać stabilność, dosięgnąć jak też łatwo używać hamulców, bez ograniczeń dotykać ziemi piętami podczas postoju, by móc bez trudności zatrzymać rower, a w przypadku nieodzowności pewnie z niego zeskoczyć.

  Rowery dziecięce
  Autor: David Mulder
  Źródło: http://www.flickr.com

  Znając już wymiar ramy należy przejść do następnej ważnej kwestii – jakiego rodzaju ma to być bicykl? Większość dzieci przy pytaniu o to, jaki model by pragnęło, odpowie z pewnością, iż rower górski z ogromną liczbą przerzutek, a także całym mnóstwem wihajstrów. Pamiętajmy jednakże – nie wszystko złoto, co się błyszczy. Podobne rowery dziecięce, owszem, prezentują się atrakcyjnie, mogą się podobać, szczególnie chłopcom, jednak duża ilość części niesie ze sobą jedno niebezpieczeństwo – możliwość wielu felerów. Po kilku tygodniach użytkowania może okazać się, że rower nie pracuje już tak pięknie, jak po odebraniu ze sklepu – coś pocznie trzeszczeć, coś chrobotać, coś całkowicie przestanie działać. Jeśli zatem pragniemy, ażeby dziecko czerpało autentyczną satysfakcję z jazdy, nabywając rower dla chłopca, ograniczmy ilość „bajerów” do niezbędnego minimum, a w zamian za to zainwestujmy w moduły lepszej próby.

  Co więc jednoślad musi mieć? Na pewno przerzutki. Urozmaicają jazdę, wspomagają przy podjazdach, pozwalają uzyskać większą szybkość . Nieodzowne są także błotniki, oświetlenie i mały, aczkolwiek przydatny detal – nóżka do stawiania roweru.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.