• W jaki sposób zaplanować szkolną wycieczkę ? Do jakiego miejsca wybrać się ? O czym koniecznie musimy nie zapominać?

  pejzaż - zabawki

  Każdy uczeń lubi szkolne wycieczki. Zresztą jak można takich wycieczek szkolnych nie lubić, gdy dzięki nim właśnie można się trochę zrelaksować, zapomnieć o nauce oraz o obowiązkach. Organizacja wycieczki szkolnej to jednak spore przedsięwzięcie, które musi być idealnie zorganizowane. O czym należy więc z pewnością nie zapominać, jak do takiej organizacji podejść ?

  Wycieczka szkolna integracyjna
  Autor: Southbank Centre
  Źródło: http://www.flickr.com

  Wycieczka szkolna głównie posiada ambitne założenia, ma przyczynić się do zdobywania wiedzy przez uczniów. Jest ona najbardziej dla nich atrakcyjna, gdyż połączyła ona czynny wypoczynek z aktywnym poznaniem. Jest również, co wspomnieliśmy już we wstępie, wolna od stresu lekcyjnego i bezmiaru szkolnych obowiązków. Istnieją różne opcje spędzenia takiego czasu, od przebywania w górach, wycieczki udającej się nad morzem, czy w większym mieście, na przykład jeżeli mowa o wycieczki szkolne Warszawa będzie tu doskonałym pomysłem.

  Jest to miejsce, w którym istnieje wiele interesujących miejsc, więc każdy człowiek znajdzie tutaj coś dla siebie. Warszawa to przecież stolica, więc poza tym możemy zobaczyć tutaj wiele historycznych zabytków, które każdy człowiek powinien poznać. Tak samo jak zielone szkoły Warszawa są to naprawdę dobre lokalizacje, by takową wycieczkę organizować. Wycieczki kształtują charakter każdego ucznia, a to dzięki temu, że poznawane są symbole kultury, a także pomniki przyrody. Wycieczki również uczą zgodnego działania w grupie, zasad zachowywania się w różnorakiego gatunku sytuacjach. Pozwalają zdobyć wiedzę, weryfikować to, co się wie ze stanem faktycznym. Jednak, żeby spełniała swoje zadania musi zostać jak najbardziej zaplanowana.

  Możemy właściwie podzielić takie przygotowanie na trzy fazy. W początkowej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko organizujemy w ten sposób, żeby było pomysłowe, interesujące i wyjątkowe. W następnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak sama nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planu do fazy konkretów. Druga faza jest to zatem samo sedno, czyli sama wycieczka. Równie jednakże ważna jest trzecia, a zarazem ostatnia faza, w której podsumowujemy wyjazd. Musimy oszacować jakie było zachowanie konkretnych uczniów, ale jeszcze ważniejsze będzie skontrolowanie, co uzyskaliśmy dzięki takiej wyprawie. Taka informacja może nam przecież bardzo pomóc w życiu przyszłym.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.