• Jakie atrakcje oferuje Toruń?

  zabytki w mieście

  Toruń to jedno z tych miast, jakie teoretycznie kojarzy każdy z nas, ale tak na serio wiemy na jego temat bardzo niewiele, głównie to, że jest ono słynne z pierników. A szkoda, ponieważ Toruń ma wiele do zaoferowania ludziom, którzy postanowią odwiedzać jego mury. Opłaca się poznawać nowe miasta, ich historię, zanurzyć się w panującym tam klimacie. By takie podróże były naprawdę satysfakcjonujące, trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości przewodnik po Toruniu, jaki pomoże nam dobrze spenetrować to miasto.

  wycieczki - malowidło
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  By przekonać się, że Toruń to coś o wiele więcej aniżeli osławione wypieki, warto przytoczyć krótką relację osoby, która razem ze znajomymi zwiedzała zabytki w toruniu: „Moja wielka podróż do upragnionego Torunia odbyła się i była bardzo cudowna. Razem z trojgiem znajomych dojechaliśmy do miasta koleją, a następnie poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę przyznać, że pozostawienie samochodu w domu było genialnym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niezwykła: można nią dojechać kompletnie wszędzie, busy oraz tramwaje kursują praktycznie nieprzerwanie, tabory są niezwykle nowoczesne i zawsze na czas, a jakby tego było mało bilety są dwa razy tańsze niż u nas. Nasz wyjazd trwał siedem dni, więc kupiliśmy siedmiodniowe bilety, dzięki którym zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze zostały przeznaczone na piękny przewodnik po toruniu (strona warta odwiedzenia). Dzięki temu mieliśmy fundusze na różnego typu rozrywki. Zatem bardzo gorąco polecam wszystkim Toruń na krótszy lub dłuższy wypad. Dobrze jest odwiedzić to miasto i skosztować tradycyjnych tworzonych w Toruniu pierników!

  Toruń doceniają nie jedynie amatorzy słodkości – z pewnością spodoba on się także osobom, które cenią architekturę. Niezwykle przyjemnie jest przechadzać się wykładanymi kocimi łbami uliczkami w okolicy rynku, podziwiać zabytkowe kamienice, ówczesny układ przestrzenny. To serio bardzo ekscytujące przeżycie. Zabytki w Toruniu to bogata gama budowli, obiektów sakralnych, zabytków przemysłowych, obiektów będących dziełami sztuki oraz znacznie więcej. Poprzez to każdy na pewno znajdzie coś właściwego dla siebie oraz nie będzie się nudził w trakcie pobytu w tej miejscowości.

  Categories: Kulturalne miejsca, Lokale rozrywkowe, Trochę kultury

  Comments are currently closed.