• Jakie możliwości będą przy zwiedzaniu muzeum, jakie zalety mają coraz popularniejsze w ostatnim czasie audioprzewodniki.

  muzyka

  Idąc się do muzeum będzie się miało kilka możliwości na jego zwiedzanie. Jeśli jego regulamin pozwoli, to można samodzielnie oglądać wszystkie eksponaty i zakamarki, przebywając tam tak długo, jak się będzie chciało. Lecz zwiedzanie samemu ma tę wadę, że można się bardzo wielu informacji i ciekawostek zwyczajnie nie dowiedzieć, będzie się jakąś rzecz oglądać, ale już się nie więcej w jej temacie nie dowie.

  Z tego też powodu w niejednym przypadku lepszą opcją będzie skorzystanie z usług przewodnika, czy to w formie grupowego zwiedzania, czy zamawiając go indywidualnie. Dzięki temu nie tylko można będzie zobaczyć wszystkie warte obejrzenia miejsca, lecz również się dowie niejednej interesującej ciekawostki. W ostatnim czasie w coraz większej ilości muzeów pojawia się kolejna opcja, to znaczy audio guides. Są to nieduże elektroniczne urządzenia wyposażone w słuchawki, które będą posiadać nagrane opisy wszystkich ciekawych i wartych obejrzenia miejsc znajdujących się w obiekcie.

  audioprzwodnik
  Autor: Florian Stangl
  Źródło: http://www.flickr.com

  Typowy audioprzewodnik przeważnie będzie miał wielkość porównywalną z pilotem telewizyjnym, i na podobnej zasadzie jest obsługiwany. Znajdują się na nim bowiem przyciski, które służą do wybierania języka i zmieniania nagrań. Ogromnym plusem tego typu rozwiązania jest to, że można tempo zwiedzania dopasować do swoich potrzeb, nie jest ograniczonym w żaden sposób koniecznością podążania za grupą. Prościej można też zaplanować zwiedzanie danego miejsca, przykładowo omijając mniej ciekawe miejsca czy zamieniając je kolejnością. Wszystkie atrakcje są ponumerowane, więc w razie potrzeby da się do nich wrócić bez żadnego problemu.

  Dla niejednego turysty dużym plusem takiego rozwiązania są koszty. W większości muzeów zamówienie przewodnika sporo kosztuje, z kolei przy samodzielnym zwiedzaniu wiele ciekawych rzeczy po prostu można pominąć. Audioprzewodniki doskonale taką lukę wypełniają, pozwalając turystom z jednej strony na samodzielne oglądanie obiektu, a równocześnie dostarczając o nim kompleksowych wiadomości.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.