• Jakim zmianom uległa współczesna kinematografia przez ostatnie lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

  Filmy komediowe w domu

  Filmy są nierozerwalną częścią współczesnej kultury, i od dawna dokumentują bieżące wydarzenia, pokazują naszą historię, lecz również bawią, uczą i straszą. Na przestrzeni lat nakręconych zostało wiele filmowych hitów, które do dzisiaj ogląda się z wielką przyjemnością. Filmowy przemysł mimo bardzo dużych zmian bez przerwy trzyma się mocno.

  Filmy
  Autor: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
  Źródło: http://www.flickr.com

  Najlepsi aktorzy dostają za rolę miliony euro, lecz takie wydatki przeważnie będą się zwracać nawet w parę dni po premierze. Wydawać by się mogło, że widzowie oglądali już wszystko, ale jednak bez przerwy filmowcom udaje się ich zaskoczyć albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo niesamowitymi efektami specjalnymi. I potem z utęsknieniem czeka się na filmowe premiery, jakie przyciągają do sal kinowych rzecze kinomanów i generują wielkie zyski, i to nawet mimo coraz powszechniejszego piractwa. Tak naprawdę, ludzie nadal chętnie odwiedzają kina, nie tylko dla oglądnięcia dobrego filmu, ale też miłego spędzenia wolnego czasu. Rzecz jasna piractwo było, jest i raczej będzie, lecz większość kin trzyma się bardzo dobrze i nie narzeka na swoją sytuację.

  Nielegalne oglądanie filmów jest rzecz jasna pewnym problemem, który spędza ludziom z filmowego świata sen z oczu, bo to właśnie oni przeważnie marudzą na to wszystko. Faktem jest, że najnowsze filmy da się w sieci oglądnąć dużo wcześniej, niż odbywa się ich premiera w kinach. Jednak najczęściej jakość takich filmów nie należy do najlepszych, często są nagrywane one będą w salach kinowych, więc komfort oglądania będzie pozostawiał wiele do życzenia. Są rzecz jasna ludzie, jakim to nie będzie przeszkadzało i nawet jeżeli niedużo zobaczą na ekranie, to potem się będą chwalić, że oglądali najlepsze polskie filmy. Można jednak zaryzykować tezę, że takie osoby i tak nie poszłyby do kina, więc tak naprawdę na tym, że oglądnęli oni ściągnięty z sieci film nikt wiele nie traci. Faktyczni miłośnicy dobrych filmów doceniają obraz o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i komfortowe fotele, i odwiedzają co jakiś czas prawdziwe kino.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.