• Jeżeli w pobliskim czasie zamierzasz nabyć pewne zwierzę udomowione – warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

  dom - portret

  Obecnie – nabywanie zwierzaka domowego zostało normalnością, a centra zoologiczne radują się dużą popularnością. Stworzeniom ofiaruje się wiele zaangażowania, równocześnie w mediach, jak i codziennym byciu. Kreuje się specjalne programy naukowe i show, rozbudowujemy schroniska, aktywizujemy fundacje i wolontariaty. Sporo energii włoży się również na kampanie przeciw zbrodni zastosowanej na różnych organizmach żywych. Posiadanie zwierzaka w domostwie zostało nie wyłącznie atrakcją, ale postacią adopcji, ratunku, wspierania do krajowej zoologii.

  Pies
  Autor: Christopher „Rice”
  Źródło: http://www.flickr.com

  Należy na starcie uświadomić sobie, że wychowywanie któregokolwiek zwierzęcia w domu, wiąże się z konkretnym obowiązkiem. Pies, koty, albo też złota rybka powinna być traktowana , jak nowy członek rodziny , a tak samo lokator pomieszczeń domowych. Należy zatem – podobnie jak przygotowujemy się na przybycie małego dziecka – zadbać o odpowiednie warunki dla milusińskiego.Powszechnym zwierzakiem udomowionym jest pies. Ten zwierz jest również bardziej dostępne w polskim kraju i sprawia najwięcej radości. Jeśli planujesz w najbliższym okresie czasu przynieść do domu psa – winno się zaopatrzyć w parę koniecznych elementów. W zależności, czy zostanie to noworodek, czy piesek ze schroniska – trzeba nabyć, albo pożyczyć legowisko dla szczeniaka, bądź legowisko dla dużego psa – kliknij tu.

  Psie posłanie powinniśmy sprzątać co najmniej raz w tygodniu, żeby oczyścić je z brudu i sierści. Poza tym, nie należy nie pamiętać o praniu minimum raz w miesiącu, czy też częściej, jeśli nastąpi potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych wilgotnych spacerów. Po wypraniu legowiska, trzeba poczekać aż w pełni wyschnie, żeby nie narażać pieska na choroby stawów.

  Kiedy już zdecydujemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu, musimy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Co najważniejsze, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Rzecz jasna legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego typu ras bezwzględnie musimy pamiętać, iż w przyszłości będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl (użyteczna treść). Podobnie sprawa wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, szczególnie dużych ras, będą wymagały głębszych pojemników. Naturalnie warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim przydatne nie tylko na spacerach, ale także na przykład na wizycie u weterynarza.

  Jeśli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy dobrze przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Wiadomo jednak, iż nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero faktyczna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!

  Categories: Trochę kultury, Twoje hobby

  Comments are currently closed.