• Jeśli planujemy zobaczyć piękne zamki, to nasz kraj posiada ich bardzo dużo, szczególnie ciekawe są te krzyżackie

  Zamek Królewski w Warszawie

  Zbliża się okres urlopowy i warto postanowić gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Jest możliwość bezowocnie odpoczywać na nadmorskim piasku, lecz na pewno należałoby ten cudowny czas spędzić na poznawaniu zakamarków swojego kraju, zwłaszcza jeżeli ten czas spędzimy z pociechami. Wskazane jest przedstawić pociechom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco przeszłości.

  Mamy wielką nadzieję, iż udało nam się chociaż trochę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych propozycji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, że nasz cykl artykułów na ten temat oczywiście będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski także może być fascynującą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją zacząć – przed Tobą jeszcze wiele cudownych miejsc do odkrycia!

  W czasie wędrówki warto zwiedzić Zamek Czocha (warte przeczytania). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu punktów w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, albo jedynie z ukochaną osobą.
  Pobyt w owym miejscu można ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne chwile wiodące do najbardziej ukrytych i intrygujących zakamarków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.

  podróż - fotografijka
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Innym zamkiem, który oczywiście warto odwiedzić, jest wskazany przez nas wyżej Zamek Malbork. Wzniesiony został w trzynastym wieku przez Zakon Krzyżacki i na pewno do dziś robi niesamowite wrażenie. Chyba każdy w Polsce kojarzy jego specyficzny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został wzniesiony – https://castles.today/pl/zamki/polska/moszna/.

  Zwiedzenie Malborka jest właściwie żelaznym punktem niemal każdej wycieczki szkolnej, zatem jeśli zamek Moszna nie został przez Ciebie odkryty, na pewno musisz szybko nadrobić te zaległości. Polska ma mnóstwo ciekawych zabytków, a zamki przynależą do niesłychanie atrakcyjnych dla turystów. Nie wszystkie można zwiedzać w całości, jednakże na pewno każdy odnajdzie miejsce na mapie, które spełni jego oczekiwania.

  Categories: Trochę kultury

  Comments are currently closed.