• Jeśli chcemy zobaczyć imponujące zamki, to Polska posiada ich bardzo wiele, szczególnie ciekawe są te krzyżackie

  obrazeczek - wakacje

  Polska szczyci się posiadaniem bardzo wielu niesłychanie atrakcyjnych zamków. Wycieczkowicze bardzo chętnie je zwiedzają, głównie w lecie. Jeżeli wyruszamy w podróż i planujemy zobaczyć ciekawe zamki, to na pewno nie zawiedziemy się.

  Zamek w Polsce
  Autor: Antonio Sacchetti
  Źródło: Turismo de Portugal

  Zbudowany w wiekach średnich Zamek w Będzinie pozostaje jednym z najpiękniejszych w Polsce. Z pewnością warto dodać go do planowanej trasy podróży. Jest to jedna z najbardziej interesujących atrakcji na Górnym Śląsku. Jeżeli jednak pragniemy zwiedzić naprawdę imponujący Zamek Malbork musi stać się celem naszej podróży. Stojący tu zamek należy do największych na ziemi jeśli chodzi o powierzchnię. Od wielu lat niezmiennie przyciąga turystów, którzy upajają się panującym w nim klimatem. Jeśli chcemy odwiedzić Królewski Zamek Warszawa powinna być na naszej trasie. Jest to, co prawda, budowla odrestaurowana i, raczej, nie jest tak wspaniała jak inne starodawne zamki w naszym kraju, jednakże można tam zwiedzić niesłychanie interesujące wystawy. Nadzwyczaj często na podwórzu organizowane są koncerty muzyki klasycznej.

  wakacje - malowidło
  Autor: Arek Olek
  Źródło: http://www.flickr.com

  Wyjątkowo popularnym celem wycieczek jest Zamek w Chęcinach, również zbudowany w średniowieczu. Charakterystyczne wieże są jego symbolem rozpoznawczym. Nie każdy jednakże posiada sposobność oraz zapał, by podróżować po całym kraju. Mnóstwo turystów przyjeżdża tylko do miasta stołecznego. Jeżeli planują obejrzeć jakikolwiek Zamek Warszawa zupełnie ich nie zawiedzie. Naturalnie nie da się go porównywać do imponujących starodawnych budowli, których bardzo wiele znajdziemy w naszym kraju. Jeśli więc planujemy zobaczyć okazały średniowieczny krzyżacki Zamek Malbork jest idealnym wyborem.

  Warto też wspomnieć o takich zabytkach jak Zamek w Krakowie i Zamek w Książu. To również są wspaniałe miejsca, które na pewno warto odwiedzić w trakcie miesięcy letnich. Jeśli nie lubimy tłumów, to warto zaplanować zwiedzanie zimą.

  Nasz kraj posiada bardzo wiele interesujących zabytków, a zamki należą do niesłychanie atrakcyjnych dla turystów. Nie wszystkie da się zwiedzać w całości, jednakże na pewno każdy znajdzie miejsce na mapie, które spełni jego oczekiwania.

  Categories: Trochę kultury

  Comments are currently closed.