• Karma dla czworonoga – jak spośród tak wielu wyselekcjonować tę najlepszą?

  Karma dla zwierząt

  Serwując jedzenie swojemu zwierzakowi potrafimy zaobserwować jego reakcję na nie. Po pochłonięciu pies może być wesoły bądź też ospały – to właśnie winno przesądzać o tym, czy należy zmienić pokarm czy też nie. Czym kierować się w trakcie kupna?

  Kiedy szukasz tego, co jest najlepsze i w największym stopniu zdrowe dla twojego pupila, powinieneś sporządzać samemu jedzenie, w domu, ze sprawdzonych składników. Nie każdy ma jednakże na to czas i ochotę, więc dobrym rozwiązaniem są przeróżnego rodzaju puszki i saszetki dla zwierząt, tak zwane „mokre jedzenie”. W stosunku do suchych odmian, mają w ich składzie większą liczbę białka zwierzęcego i wyraźnie mniej zbóż. Poprzez to początkowe zwierzak będzie miał siłę do przyjemności a nie stanie się ospały przez za dużą ilość pszenicy albo owsa.

  Jałowa karma dla zwierząt nie jest trafnym wyjściem przy chęci należytego odżywiania psa. Powodzenie zawdzięcza cenie oraz dacie użyteczności, co już powinno nas nurtować. Składniki są odpowiednio tolerowane przez większa część pupili, więc nie ma najczęściej problemu z jej doborem. Są bez wątpienia wypadki, gdy to jakiś ze składników niezależnie jakiej karmy będzie uczulał ciało zwierzaka, wtenczas albo powinniśmy wybierać pożywienie bez niego bądź też właśnie jak już wspomnieliśmy, sporządzać jedzenie samodzielnie – clarias.pl/akcesoria-do-akwarium-c-3_27.html.

  Pies
  Autor: Carol VanHook
  Źródło: http://www.flickr.com

  Częste dokuczliwości towarzyszące alergiom to: łzawiące oczy, brzydko woniejące uszy, biegunki i inne gastryczne. Metodą prób i błędów możemy dojść do tego, jakich środków nie toleruje pupil, ale najwygodniejszym rozwiązaniem jest skierowanie się do weterynarza, który w fachowy sposób obada go i będzie mógł szybko odpowiedzieć nasze pytania. Nieco spornym zagadnieniem jest częste zamienianie karmy. Jest wielu wrogów, jacy twierdzą, iż nawet najlepsza karma dla psa (zobacz koniecznie) zmieniana w szeregu przypadków jest przyczyną schorzeń żołądka.

  Najzdrowsza jednak dieta to zarówno dla psa jak i człowieka poprawnie zbilansowana i zróżnicowana. Psom także zdoła się „przejeść” spożywane przez dłuższy czas to samo jedzenie. Poza tym jak wiemy – pewne mają więcej białka, inne więcej minerałów, a więc odmiana jedzenia oddziałuje także na spotęgowanie wytrzymałości zwierzaka. Gdy chodzi o porównanie składnikowe, najlepiej wybierać karmy na bazie kurczaka bądź wołowiny.

  Na konserwie czy nalepce musi widnieć także nadruk „świeże mięso”, żebyśmy mieli pełne przekonanie iż nie będziemy faszerować swojego pupila czymś starym i być może niezdatnym do skonsumowania. Zawartość białka to zwykle w przybliżeniu 15-20 procent, jeśli uda nam się znaleźć taką posiadającą około 50 %, nasz piesek będzie zdecydowanie ogromnie zadowolony.

  Pokarm dla pupili, tak jak i dla ludzi ma wielkie znaczenie. Decyduje o jego kondycji, samopoczuciu. Nie można faszerować go samym suchym jedzeniem jakim jest karma dla zwierząt. Nie każdy człowiek może zezwolić sobie na samodzielne przygotowywanie go, jednak dobrze jest postawić na różnorodność, aby psiak był napełniany białkiem, cukrami i minerałami w należytych porcjach.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.