• Kilka istotnych zasad o karmieniu kotów i psów, z jakiego powodu należy stosować dobre karmy.

  Kot

  Zwierzę w domu to mnóstwo radości i przyjemności, lecz również i liczne obowiązki, jakie będą się z tym wiązać. W pierwszej kolejności zapewnić należy takiemu zwierzęciu odpowiednią ilość wody i pożywienia, ale też zadbać o jego wygląd i zdrowie.

  Kot
  Autor: wrhoanaz
  Źródło: http://www.sxc.hu

  U wielu osób nadal jest błędne przekonanie, że psy czy koty karmić można resztkami, jakie pozostają po posiłkach. Niestety nie jest to dobre postępowanie, bowiem nasze jedzenie niejednokrotnie zawiera różnego rodzaju konserwanty, barwniki i przyprawy, które nie zawsze pozytywnie wpływają na żołądki zwierząt. Zjedzenie przez psa kilka razy wędliny pewnie nic mu nie zrobi, ale karmienie przez dłuższy okres czasu w taki sposób może spowodować sporo problemów ze zdrowiem. Przede wszystkim dlatego, że w naszym pożywieniu może zabraknąć pewnych składników, które są zwierzętom niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania. Dlatego też zdecydowanie lepszą opcją będzie zakup specjalistycznych karm, jakie nie tylko zawierać będą wszystko co niezbędne, lecz również z pewnością posmakują naszym czworonożnym przyjaciołom.

  Podstawowym powodem, dla którego dobra karma dla kota powinna na stałe pojawić się w jego jadłospisie jest to, że będzie ona zawierać dobrze zestawione pożywienie. Nad składem takich karm pracują sztaby specjalistów, czego rezultatem są produkty spełniające najwyższe normy jakościowe, a jednocześnie zapewniające wszystkie niezbędne składniki. Jeżeli będzie to potrzebne, to podawać jeszcze można jakieś witaminy dla psa albo kota. To jednak należy robić wyłącznie pod kontrolą weterynarza, który wcześniej dokładnie zbada zwierzę i dopasuje najlepsze witaminowe preparaty.

  Tym sposobem zwierzak bez względu na wiek będzie dostawał pokarm odpowiedni do jego potrzeb, a to będzie miało duże przełożenie na jego kondycję, wygląd i zdrowie. Dużo rodzajów karm jest dedykowanych zwierzętom które mają jakieś problemy, na przykład z sierścią czy drogami moczowymi, mają one wówczas różne substancje pomagające w dojściu do odpowiedniej formy.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.