• Kilka przydatnych wskazówek, które przydadzą się podczas nagrywania podcastu jakikolwiek temat

  Mikrofon dobrze nadający się do podcastów

  Rozwój technologii, a zwłaszcza Internetu sprawił, iż wszędzie pojawiło się wiele niezmiernie interesujących formatów jakie są powiązane z szeroko pojmowaną rozrywką, lecz nie tylko. Różnego typu blogi zdobyły w ostatnim czasie wyjątkowo dużą popularność, a pewni twórcy stali się swego typu nowymi celebrytami. Podobnie ma się sprawa z tak zwanymi vlogami.

  Mikrofon dobrze nadający się do podcastów
  Autor: Jeena Paradies
  Źródło: http://www.flickr.com

  W ostatnim czasie niezwykle popularny zrobił się również format jakim są dźwięk podcast – a więc rodzaj publikacji nagrania audio która odbywa się w sieci, bądź to wywiadu albo też jakiejś opowieści na różne tematy. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na nagrywanie podcastów. Słuchacze natomiast cenią sobie tego rodzaju format, gdyż mają okazję posłuchać czegoś ciekawego na przykład w drodze do szkoły. Jeśli mowa o nagrywaniu podcastów, to wypada mieć na uwadze pewne dobre praktyki, które mogą nam zagwarantować, że jakość nagrań będzie miała odpowiedni poziom. Po pierwsze musimy zadbać o środowisko, w jakim będziemy nagrywać. Dobrze jest też pamiętać o tym, aby było ono konkretnie wyciszone oraz żeby nikt nie przeszkodził nam w trakcie naszej pracy. Kolejną, niezwykle istotną sprawą jest sprzęt. Odpowiednio wysokiej jakości mikrofon – a więc taki, który nie będzie zbierał tzw. szumów z otoczenia, to podstawa lecz nie ma potrzeby od zaraz wydawać ogromnych sum na fachowe gadżety. Odpowiedni sprzęt jest całkiem dostępny dla każdego i już za niewielkie pieniądze można nabyć coś interesującego. Warto mieć na uwadze żeby taki mikrofon był również zaopatrzony w specjalny filtr, który zatrzyma wszystkie dmuchnięcia czy też tzw. głoski wybuchowe jak choćby “p” bądź też “b”

  Następnym zagadnieniem jest dobre oprogramowanie do podcastów a więc specjalny program, jaki pomoże nam w nagraniu naszego materiału. Tego rodzaju rozwiązań jest w sieci naprawdę dużo, więc każdy będzie w stanie dopasować coś właściwego dla własnych potrzeb, trzeba tylko poszukać. Można również nabyć dobry mikser, w którym będziemy w stanie zmieniać swój głos żeby brzmiał odpowiednio. Jeśli chodzi zatem o kwestie i sposób mówienia, to należy pamiętać aby unikać ciągnących się w nieskończoność pauz.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.