• Kilka słów na temat fajki wodnej

  Shisha

  W krajach arabskich oraz w Indiach niezwykle popularnym gatunkiem fajki jest fajka wodna. Już od pewnego okresu trend na takie fajki dotarł również do Polski. Palenie tego typu fajki, czyli wodnej staje się coraz bardziej popularne także w polskim kraju.

  W fajce wodnej może być spalany susz z owoców lub – (sprawdź nas) melasę. melasa fajka wodna to niezwykle wilgotny tytoń, gdzie głównym ze składników jest głównie melasa. Melasa fajka wodna nie jest zdatna do wypalania w tradycyjnych fajkach. Wodne odmiany fajek, których używa się w krajach arabskich, ale także w naszym kraju nazywane są shisha.

  Fajka wodna

  Akcesoria shisha to chociażby ochronki od wiatru i ustniki. Akcesoria shisha możemy kupić w sklepach internetowych. Tego typu fajka używana w większości w krajach arabskich zaprojektowana jest z 3 części. Jej podstawą jest szklany, ceramiczny głośniki (look dalej) miedziany dzban. Do do takiego dzbana wlewana jest woda. Kolejny element to wykonana z metalu rurka. Kończy się one zazwyczaj podstawką wykonaną z ceramiki. To właśnie w na podstawce może zostać umieszczony susz owocowy albo melasa. Ostatni elementem fajki wodnej będzie wykonana z metalu lub plastiku rurka.

  Ta rurka zakończona jest ustnikiem. Obecnie tego typu elementy wykonywane będą zazwyczaj z materiału plastikowego, chociaż nadal możesz napotkać również drewniane. Fajki wodne najczęściej zdobione będą niezwykle misternymi wzorami. Zapach, jaki wydobywa się z takiej fajki jest o wiele bardziej przyjemny niż taki, który towarzyszy wypalaniu papierosów. W chwili obecnej palenie tego typu fajki jest bardzo popularne w różnych krajach europejskich, również u nas. Nie ma nic dziwnego, że powstają nowe sklepy prowadzące sprzedaż fajek wodnych oraz akcesoriów do nich jak i lokali, gdzie można je wypalać.

  Obecnie znaczna większość zwolenników tego typu fajki wybiera do jej palenia tytonie zapachowe lub melasę. Niezastąpione będą także specjalistyczne rozpałki. W państwach arabskich wypalanie fajki wodnej jest rytuałem typowo męskim. Zazwyczaj nie pali się jej samotnie, lecz w szerszym gronie przyjaciół, sąsiadów lub znajomych. Jej wypalanie szacuje się często wiele godzin.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.