• Krótki opis najbardziej popularnych i chętnie wykorzystywanych sposobów na nanoszenie na materiały różnych motywów.

  sklep - image

  Przy ubraniach wykorzystuje się różne sposoby nanoszenia na nie różnych wzorów i motywów. Dzięki temu jednolity materiał będzie można zmienić nie do poznania, przez co dany element odzieży będzie także zupełnie inaczej się prezentować.

  Koszulki z nadrukiem
  Autor: Garry Knight
  Źródło: http://www.flickr.com

  Niezwykle często wykorzystywane jest to na przykład na koszulkach, normalnie posiadają one jakiś kolor, ale albo podczas szycia, albo po indywidualnym zamówieniu drukuje się na nich przeróżne rzeczy. Lecz można wzbogacać nadrukami i aplikacjami każdy element garderoby, bez znaczenia jest, czy to będzie kurtka, czapka czy koszula. Jedną z chętniej stosowanych metod nadruków jest sitodruk. Początkowo stosowany był głównie w poligrafii, ale zastosowanie specjalnie zaprojektowanych urządzeń pozwoliło go zastosować również do odzieży. Prawidłowo wykonane wydruki tą metodą cechują się dużą trwałością w czasie użytkowania i stosunkowo niską ceną wykonania. Niezwykle istotną zaletą tej metody jest także możliwość wydruku motywów mających dowolną kolorystykę, przez co bardzo dobrze będzie się on nadawał do kolorowych, dużych zdjęć.

  O ile sitodruk wykorzystuje specjalne formy, to haft komputerowy łódzkie będzie potrzebował wielokolorowych nici. Haftowanie to kolejna metoda nanoszenia różnych motywów i aplikacji na odzież, cechująca się głównie bardzo dużą wytrzymałością i trwałością w porównaniu z resztą technik.

  Do robienia motywów używa się nowoczesnych hafciarek, sterowanych komputerowo, dzięki czemu będzie można uzyskać odpowiednią powtarzalność i dokładność. Hafciarki za jednym razem obsługują nawet prawie dwadzieścia rodzajów nici, więc jest możliwość zrobienia naprawdę barwnych wzorów. Co prawda równać się to nie może z nieograniczonymi jakie daje ta metoda, ale też po hafcie czego innego się trochę oczekuje.

  To, czym się wyróżnia ta technika pośród innych, jest praktycznie zupełna odporność wzoru na upływający czas. Wyhaftowane wzory nie będą blaknąć na słońcu, nie pękają i spierają się, a poza tym bez żadnej obawy można je normalnie prać i prasować gorącym żelazkiem.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.