• Motocykle i skutery – jednoślady, które powracają do łask

  Quad

  Po 2014 roku, dzięki zmianom w stosownych przepisach, każdy posiadacz prawa jazdy kat. B od więcej niż 3 lat może bez przeszkód poruszać się motocyklami 125. W taki sposób rynek tego rodzaju motocykli ożył.

  Motocykle 125
  Autor: Yellow.Cat
  Źródło: http://www.flickr.com

  Czym właściwie są motocykle 125? Takim mianem opisywane są nie wyłącznie motocykle, ale i skutery, których silnik ma pojemność do 125 cm sześciennych, a ich najwyższa moc nie przewyższa 15 KM. Dzisiaj takie maszyny sprzedają się doskonale i decyduje się na nie coraz więcej osób. Na rynku obecnych jest mnóstwo firm produkujących motocykle 125, na przykład Yamaha, Honda oraz Junak. Dzisiaj każdy, kto ma prawo jazdy dłużej niż 3 lata może jeździć tego typu maszyną bez potrzeby pozyskiwania dodatkowych uprawnień. W istocie to spowodowało, że skutery i motocykle 125 wróciły do naszego życia i coraz częściej można je spotkać na drogach.

  Wachlarz motocykli jest naprawdę imponujący. Łatwo można wybrać model zarówno z automatyczną, jak również manualną skrzynią biegów. W zależności od wymagań można zdecydować się model sportowy lub też terenowy. Dostępne na rynku modele mają odmienne skrzynie biegów, ale także kolor, konfigurację oraz cenę.

  Motocykle 125 to idealna alternatywa dla auta. Na kilku litrach paliwa jest się w stanie przejechać nawet 100 km. Autem rzadko kiedy można osiągnąć tego typu wynik. Takie jednoślady tankowane są benzyną bezołowiową, co miesiąc na dojazdach, na przykład do pracy, można zaoszczędzić nawet 100 zł. Warto mieć na uwadze, że podczas jazdy pojazdem 125 lub skuterem trzeba zakładać na głowę kask. Istotne są też regularne przeglądy gwarancyjne.

  Jeżeli nie pojazdy jednośladowe, to może quady warszawa? Quad to także motocykl, jednakże na 4 kołach. Przeznaczony jest głównie do rekreacji i sportu. Ten rodzaj motocykla nazywany jest nierzadko wszędołazem, ponieważ można nim dojechać niemalże wszędzie. To ważna zaleta, zwłaszcza w pozamiejskich, zaniedbanych miejscach. Aby można było legalnie poruszać się tego typu pojazdami, jak quady warszawa, trzeba jedynie zdobyć prawo jazdy kat. AM.

  Motocykle oraz quady posiadają dużą zaletę – zajmują mniej miejsca na jezdni niż samochody, dlatego jadąc motocyklem znacznie łatwiej można ominąć korki. Są również nieco bardziej ekonomiczne, a przemawia to za ich zakupem.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.