• Niecodzienne zainteresowania, to znaczy w jaki sposób zaprojektować łowy.

  Polowanie na dziki

  O gustach się nie dysputuje tak samo jak na przykład i o zaciekawieniach. Każdy człowiek jest przeróżny|niepodobny, każdy ma coś swojego, coś prywatnego albo coś co dokładnie go czaruje i po prostu uwielbia to robić. Udając się w dalszym ciągu takim problemem
  weźmy pod uwagę polowania powszechne w tym m.in. polowania na dziki.

  zbliżenie - zdjęcia
  Autor: Douglas Scortegagna
  Źródło: http://www.flickr.com

  Łowiectwo to wysiłek fizyczny, który jesteśmy w stanie zastosować w praktyce tylko za pozwoleniem Polskiego Związku Łowieckiego. Jest wszak wyjątkowo długa i kosztowna droga do przejścia żeby stać się myśliwym. Niezależnie od tego, iż należy stać się członkiem Związku łowieckiego, powinno się też otrzymać dopuszczenie na uzbrojenie myśliwską. Mało tego, potrzeba być dorosłym niekaranym. Decyzja o zostaniu myśliwym ma dwie opcje do wyboru: myśliwy zrzeszony w kole łowieckim i łowca niestowarzyszony. Różnią się od siebie tym, że należąc do koła myśliwy przede wszystkim ma gdzie odbyć polowania na dziki, wszak płaci składki związkowe i udziela się wspólnie np. dokarmia zwierzynę. Z kolei będąc niestowarzyszonym myśliwym nie posiada się takich zadań, lecz na łowy wybiera się propozycje komercyjne lecz czeka na wezwanie od przyjaciół na polowania zespołowe. Ażeby polować trzeba odbyć wcześniej jednoroczny staż w ramach kursu (ok. 1000zł), następnie zdać test (ok. 150zł), i odebrać dokument, jakie będzie wejściówką do wydania broni myśliwskiej. Polowania (dowiedz się więcej) na dziki lub inną zwierzynę nie kojarzy się najczęściej przeciętnemu człowiekowi z niczym drogocennym. Nic bardziej błędnego: z wyjątkiem egzaminów, kupna broni, należy wyekwipować się w odpowiednie przyrządy jak lornetka, latarka, nóż na polowania zbiorowe co w sumie wytwarza koszt ok. 700 – 14000 zł. Nie należy zapomnieć również o właściwym stroju: spodnie, kurtka, buty przeznaczone dla myśliwego co też daje dość duży koszt ok. 2500 zł. Wkraczając szczegółowiej w kręgi polowań np. tych na terenie starego kontynentu powinno się wiedzieć, by postarać się o europejskie pozwolenie na uzbrojenie. Wyrobienie zezwolenia kosztuje 100 zł, ale zapewnia swobodne poruszanie się po krajach europejskich z bronią myśliwską.

  Polowania nie są ryzykowne, niczym z każdym hobby, jednak trzeba do tego podejść z głową. Trzeba mieć pojęcie jak na przykład zachować się tuż przy zwierzynie, jak wykorzystać uzbrojenie i wszystkie przyrządy, jakie posiada się przy sobie. W tym celu po prostu trzeba korzystać z porad i umiejętności osób bardziej w to wprowadzonych.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.