• O jakich kwestiach każdy wędkarz powinien pamiętać? Co jest najważniejsze? O czym nie możemy zapominać?

  hobby - płótno

  Każdy wędkarz powinien mieć dobry sprzęt, żeby wędkowanie było bardzo udane. Jak wiadomo ważne są umiejętność, pewna intuicja i duża wiedza, np. to, w które miejsca warto pójść , żeby połów był dobry, lecz dobry sprzęt tylko w tym pomaga. Nie jest to jakieś tanie, gdyż najlepszy, najbardziej specjalistyczny sprzęt ma jak najbardziej swoją cenę, lecz nie jest też tak drogi, iż większej ilości osób na niego nie będzie stać.

  hobby - płótno
  Autor: Michael Pollak
  Źródło: http://www.flickr.com

  Każdy z wędkarzy powinien mieć najlepszą wędkę, ale tego rodzaju właśnie jest, jeżeli zrobiona jest z najlepszych, najsolidniejszych oraz niezawodnych materiałów jak również rozwiązań. Pod tym kątem powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakiego typu kołowrotek będzie do wyboru. Bardzo często można podzielić je odnośnie hamowania. Tego typu hamulec w kołowrotku to rozwiązanie, jakie pozwala na uniknięcie zerwania się ryby. W momencie, jeśli ryba nie chce się poddać i naprawdę mocno walczy, kołowrotek powoli wypuszcza żyłkę. To sprawia więc, że kołowrotki z przednim hamulcem są idealne.

  hobby - image
  Autor: Michael Pollak
  Źródło: http://www.flickr.com

  Profesjonalny wędkarz musi również zastosować odpowiednią przynętę, gdyż dzięki temu powiększa swoje szanse na dobry połów. Zanim się jednakowoż zdecydujemy na konkretny typ wabika, dobrze jest pomyśleć, jakiego rodzaju ryby chcemy łowić, czy będą to ryby roślinożerne, jak karpie czy płocie, a może wszystkożerne i mięsożerne, czyli szczupaki lub sumy. Na pewno sprawdzają się przynęty miękkie, które są niezawodne i naprawdę często wykorzystywane.

  Dosyć często jednakowoż używane przynęty to robaki. Są łatwe do zdobycia , bo dżdżownice można wykopać bez wątpienia w każdej lokalizacji, także przy łowisku. Wykorzystywane są jednakowoż też czerwone oraz białe robaki, a nawet pijawki lub larwy chruścika. Najlepiej jednakowoż pamiętać, aby dobierać przynęty do pory roku i typu ryb, jakie pragniemy wyłowić. Na mięsożerne ryby najlepsze będą również przynęty wykonane z karmy dla psów, jednakże częściej stosowane jest mięso innych ryb, albo małe rybki, jakie w łańcuchu pokarmowym są na niższej pozycji. Pamiętajmy o tym, jak będziemy mieli w planach łowienie ryb, ponieważ będzie ono z pewnością bardziej udane (zobacz atrakcyjną ofertę -).

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.