• Odpowiednio doglądajmy o rośliny

  storczyk

  Kiedy uwielbiamy, gdy wokół nas jest kolorowo, to na pewno powinniśmy dołożyć wszelkich zaangażowania, by w naszym otoczeniu znajdowało się jak najwięcej krzewów i sadzonek. Jednak zanim przystąpimy do ich zasadzania, to warto najpierw się dowiedzieć, jakie środowisko będzie dla nich najodpowiedniejsze, tak by posiadały jak najwspanialsze okoliczności na wzrost.

  Storczyk
  Autor: Thor Thorsson1
  Źródło: http://www.flickr.com
  Jeżeli masz pomysł na zakładanie ogrodów, musisz rozważyć, które rośliny chcesz sadzić.
  Zrezygnujmy z plastikowych doniczek. Do tej pory używaliśmy plastikowych doniczek, ale co chwilę musieliśmy przekładać z nich kwiaty, lub kłóciło się to z naszym ekologicznym stylem życia? Z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą dla nas doniczki torfowe, które mają różnorakie kształty i wielkości, lecz są przyjazne środowisku. Należy pamiętać, iż musimy je właściwie nawodnić, tak by napęczniały, ponieważ wtedy będzie znaczniejsza szansa na to, iż kwiaty, które będą w nich umieszczone przyjmą się tak jak powinny. Następnie taką doniczkę torfową powinniśmy wsunąć albo do znaczniejszej ceramicznej, albo od razu zakopać w glebie w ogrodzie – więcej tutaj.

  Dekoracje do wnętrz
  Autor: Alba García Aguado
  Źródło: http://www.flickr.com

  Kwiaty te są wrażliwe
  Kiedy podejmujemy decyzję, że w naszych doniczkach będą rosły storczyki, to na pewno należy zdawać sobie sprawę z tego, że są to kwiaty niesamowicie kruche, które potrzebują od nas sporego poświęcenia i odpowiedniej pielęgnacji. I tak na samym początku musimy zaopatrzyć się w odpowiedni nawóz do storczyków. Dzięki niemu nasz storczyk będzie nie tylko odpowiednio odżywiony, ale także będzie miał właściwą obronę przed najróżniejszego typu robakami, które uwielbiają niszczyć te rośliny.

  Hodujmy mądrze
  Kiedy miłujemy rośliny i kwiaty, to dokładajmy ogromnych starań, aby dobrze dbać o nasze naturę (Zielone Kreacje), w tym celu niezbędne jest projektowanie ogrodów. Obecnie jest multum produktów, które dopomogą nam w ekologiczny sposób zajmować się naszymi roślinami, dzięki czemu nie tylko będziemy mogli nimi cieszyć nasze oczy, ale i również będziemy mogli posiadać pewność, iż nie niszczymy natury. Doniczki wykonane z torfu mogą nie tylko polepszyć proces przesadzania roślin, ale też zmniejszą wytwórnię plastiku, a właściwe nawozy, nie będą w ogóle niszczyły ani gleby, ani atmosfery.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.