• Okres zimowy w pełni, czyli gdzie warto wybrać się na narty żeby zasmakować odrobiny białego szaleństwa

  Jazda na nartach

  Zima to ukochany i długo wyczekiwany czas amatorów szusowania na nartach, desce czy też długich, górskich wędrówek. Tę nieskrywaną miłość Polaków do szaleństw na stokach można bez problemu zaobserwować w prawie wszystkich ośrodkach narciarskich w całym kraju. Gdy tylko sprzyja pogoda i jest wystarczająco dużo białego puchu, to tysiące narciarzy wyrusza w stronę polskich gór w poszukiwaniu radości na nartostradzie.

  Wyjazdy na narty
  Autor: SkiStar
  Źródło: http://www.flickr.com

  Tego typu zimową wycieczkę dobrze jest jednakże właściwie zaplanować i to z danym wyprzedzeniem. Żeby spędzić niesamowity czas na stoku nie troskając się o konkretne sprawy, musimy odpowiednio rozplanować całą logistykę. Pierwszą i najpewniej najważniejszą sprawą jest miejscowość do jakiej mamy zamiar się udać. Na całe szczęście mamy w Polsce całkiem sporo ośrodków narciarskich z prawdziwego zdarzenia. Wyciągi są unowocześniane, baza noclegowa spełnia ciągle rosnące wymagania klientów. Również nartostrady poprawiły się w porównaniu z ubiegłymi latami. Pomimo to, ciągle wielu naszych rodaków stawia na jedne z wielu alpejskich krajów jako miejsce aktywnego, zimowego odpoczynku. Jeśli chodzi więc o wyjazdy narciarskie do Austrii ciągle znajduje się w pierwszej trójce zachodnich państw, jakie są najczęściej wybierane przez mieszkańców Polski. Nie ma się co dziwić, świetna infrastruktura a także perfekcyjnie przygotowane jak i długie nartostrady przyciągają amatorów narciarstwa z całego świata. Austriackie nartostrady stoją na naprawdę wysokim poziomie. Jeżeli zatem chcemy udać się właśnie tam żeby zanurzyć się w białym szaleństwie, to możemy postawić na podróż samochodem bądź też udać się tam odmienny, zorganizowany sposób. W ostatnim czasie całkiem popularne są wyjazdy narciarskie Włochy autokarem. W taki wygodny sposób nie musimy się martwić o wiele rzeczy jak w przypadku jazdy samochodem.

  Przed tym gdy udamy się jednak w pewien konkretny region r Austrii warto poczytać opinie a także sprawdzić wszystkie niezbędne informacje na temat konkretnego ośrodka. Istotne jest żeby dobierać takie miejsca, które posiadają trasy odpowiednie dla naszego poziomu umiejętności. Nie chcemy przykładowo udać się do miasteczka w austriackich Alpach, w jakim nie będzie dla nas tras lub też będą takie, na jakich nie będziemy w stanie sobie odpowiednio poradzić.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.