• Organizowanie ślubu i wesela – samodzielnie czy z wielką pomocą wedding plannera?

  dekoracje ślubne

  O tym, ile pracy i załatwiania przeróżnych spraw będzie przy organizowaniu uroczystości weselnej wie jedynie ten, kto już to wszystko przeszedł. Tak naprawdę całość nierzadko przekracza ładnych kilkanaście miesięcy, w czasie jakich trzeba podjąć dużą ilość ważnych decyzji.

  dekoracje sali weselnej
  Autor: Amanda Truss
  Źródło: http://www.flickr.com

  W celu uniknięcia niepotrzebnych kłótni nie powinniśmy podchodzić do sprawy na zasadzie, iż jakoś to będzie. Dobry plan pozwoli zaplanować ślub w najdrobniejszych szczegółach. Im szybciej zaczniemy planować, tym lepsze szanse mamy na kompletny sukces i niezapomniane wspomnienia. Podstawowym krokiem jest określenie budżetu jaki możemy poświęcić na zorganizowanie wesela (www). Jest to naturalnie kwestia bardzo przyziemna, ale trudna prawda jest taka, że bez pieniędzy ciężko nam będzie zorganizować wymarzone wesele. Budżet musi zawierać w sobie wiele pozycji, m. in.: dekoracje ślubne, fotografa, oprawę muzyczną, sale ślubną wraz z wyżywieniem gości, hotel dla gości, garnitur i suknię ślubną, zaproszenia ślubne, a także wiele innych pomniejszych elementów, na które również powinniśmy zabezpieczyć pewne środki finansowe.

  Wybór poszczególnych elementów musi być przemyślany, dobrze jest zasięgnąć opinii ludzi, którzy już przez ów proces przeszli lub przejrzeć różnorakie rankingi, których mnóstwo jest w internecie. Nie zaleca się podejmowania decyzji w oparciu widzianych na każdym kroku, zwłaszcza w większych miastach, reklam w rodzaju: dekoracje kościoła w Poznaniu. Oczywiście znacząca większość profesjonalistów zajmujących się wybranymi elementami przygotowań ślubnych ma zajęte terminy przynajmniej na kilka miesięcy wprzód, a więc nie powinniśmy zwlekać z tymi decyzjami zbytnio długo. Poza organizacją samej ceremonii zaślubi musimy również pamiętać o różnorakich formalnościach. W tym celu powinniśmy udać się do USC, w którym na pewno zastaniemy fachowo poinstruowani. Warto zainteresować się także terminem kursu przedmałżeńskiego, gdyż czas trwania takiego kursu może różnic się w wybranych parafiach, i wynosić od kilku dni, nawet do paru miesięcy. (polecamy) Przed samym weselem jest jeszcze wiele drobniejszych kwestii, o których musimy pamiętać, takie jak np.: rozmieszczenie gości, ustalenie końcowego menu, czy też wybranie konkretnego tortu weselnego. Sprawy te powinny być jednak prostsze do załatwienia, a więc jeżeli odpowiednio szybko opanujemy podstawowe kwestie, nie sprawią one znaczących problemów.

  Samodzielne organizowanie ślubu oraz wesela
  Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne przygotowanie ślubu oraz wesela, wtedy bez wątpienia będziesz musiała poświęcić na to znacznie więcej czasu niż w przypadku zaangażowania wedding plannera. Z drugiej strony z pewnością zapłacisz znacznie mniej – po pierwsze odpadną koszty zatrudnienia samego konsultanta ślubnego, a równocześnie wiele rzeczy, takich jak przykładowo ozdoby, będziesz w stanie dostać znacznie taniej. Na przykład jeżeli chodzi o dekoracje ślubne poznań zwykle jest w stanie na różnego rodzaju targach zaproponować je w aż o połowę mniejszej cenie niż w wypadku kupna ich bezpośrednio przez Twojego konsultanta w jego zaprzyjaźnionym sklepie.

  Reasumując, planowanie ślubu oraz wesela to złożony proces. Musimy pamiętać o dużej liczbie czynników, z których wszystkie mogą mieć dosadny wpływ na wygląd całej ceremonii, dlatego wskazane jest, aby za przygotowania wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Podsumowanie
  Jeśli zależy Wam na czasie, a jednocześnie jesteście w stanie wydać na zorganizowanie Waszego ślubu i wesela trochę więcej funduszy niż normalnie, wtedy konsultant ślubny z pewnością będzie rewelacyjnym pomysłem. Samodzielne planowanie ślubu oraz wesela to z kolei rozwiązanie znakomite dla tych, którzy chcą nieco zaoszczędzić, mają sporo wolnego czasu, a jednocześnie nie śpieszy im się aż tak bardzo ze zorganizowaniem swego ślubu i wesela. To, na jaką opcję w końcu się zdecydujecie, oczywiście powinno należeć tylko do Was, bo to przecież Wasz najpiękniejszy dzień!

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.