• Garść słów odnośnie wodnych fajek

  Shisha

  Na pierwszy ogień sprawa węgielków. Do palenia sziszy używa się dwóch rodzajów węgielków: samozapalających i naturalnych. Te naturalne występują w rozmaitych formach oraz kształtach. Są one produkowane z łusek kokosa bądź też rozmaitego typu drzew. Łuski są rozdrabniane oraz zgniatane. Ich najogromniejszą zaletą jest naturalność to znaczy nie mają w sobie żadnych substancji, jakie przyspieszyłyby rozpalanie węgielka. Jednakże może to być też minus, albowiem zapałki albo zapalniczka mogą się w tym zadaniu zwyczajnie nie sprawdzić. Innym typem węgielków jest ich odmiana samozapalająca. Są one wytwarzane z drzewnego węgla zmielonego oraz sprasowanego w dyski a także nasączonego substancjami ułatwiającymi niecenie. W ciągu kilku sekund są gotowe do zastosowania. Jakkolwiek z substancjami samozapalającymi wiąże się pewien negatyw – niezbyt przyjemny zapach w trakcie rozpalania.

  Fajka wodna dobra na Chillout
  Autor: Helen Penjam
  Źródło: http://www.flickr.com

  Szukając dobrego sklepu z artykułami do fajki wodnej sugeruj się głównie opiniami innych klientów. To właśnie oni zawsze są najlepszymi krytykami i podpowiedzą Ci, dlaczego warto albo nie warto korzystać z usług tego sprzedawcy. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości to wtedy napisz wiadomość prywatną do danego sklepu i popytaj o to co Cię niepokoi.

  O ile typowego papierosa wyciąga się z pudełka i zwyczajnie pali, to fajki potrzebują już odpowiednich zakupów. Typowa fajka wodna składa się z kilku części, wśród jakich można wyróżnić korpus, dzban, wąż oraz pojemnik na tytoń nazywany też cybuchem. W zależności od firmy i kraju pochodzenia poszczególne elementy robi się z metalu, drewna, szkła czy tworzyw sztucznych. Wodne fajki występują w bardzo dużej liczbie wzorów, najmniejsze mają około kilkunastu centymetrów długości i doskonale się nadają do domowych zastosowań, a są też dłuższe, bogato zdobione na blisko metr. W sklepach są również dostępne liczne akcesoria do fajki (polecamy ten sklep), za pomocą jakich można dbać o jej odpowiednią czystość.

  Fajka wodna

  Wypalanie tego typu fajki, czyli wodnej staje się coraz bardziej popularne również w polskim kraju. W takiej fajce może być spalany susz z owoców lub melasę. Melasa fajka wodna (zobacz tutaj) to bardzo wilgotny tytoń, gdzie jednym ze składników jest właśnie melasa. Melasa fajka wodna nie jest zdatna do palenia w typowych fajkach. Fajki wodne, których używa się w państwach arabskich, lecz także w Polsce nazywane są shisha.

  Mimo to wielbicieli takiego spędzania czasu nie brak, a niektórzy ludzie twierdzą, że dym z sziszy jest o wiele bardziej aromatyczny niż ten z papierosów. Jedno jest pewne – lepiej jak już stawiać na tytoń dobrej jakości, a węgielki do fajki wodnej kupować w sprawdzonych sklepach. Najlepiej jeśli produkty te mają naturalny skład. Być może będzie ciężej je zapalić, niż te składające się z łatwopalnych substancji, ale z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie dla naszego zdrowia. Pamiętajmy również, że w czasie wspólnego palenia łatwo o zarażenie się opryszczką, czy gruźlicą, co może być równie niebezpieczne, jak wdychanie dwutlenku węgla.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.