• Polowanie w Afryce to nie tylko bezkrwawe safari

  Polowanie

  Myślistwo to hobby, któremu oddaje się wielu mężczyzn na całym świecie. Także w Polsce będzie znaczna grupa osób zajmujących się myślistwem. Obecnie jest to hobby, któremu oddają się nie tylko panowie, lecz także wiele pań.

  zbliżenie - sprzęt
  Autor: Arkadiusz Sikorski
  Źródło: http://www.flickr.com

  Myślistwo to hobby z pewnością bardzo męskie. W grupie myśliwych nie brakuje również pań. W Polsce działają liczne stowarzyszenia łowieckie, których członkowie licznie uczestniczą w polowaniach organizowanych przez wcześniej wspomniane koła. Ale do naszego kraju zjeżdżają się również liczne grupy osób polujących z zagranicy. Naprzeciwko tym myśliwym wychodzą różnorodnego typu koła łowieckie i biura, które specjalizują się w organizowaniu polowań. polowania (czytaj więcej) w polsce cieszą się ogromną popularnością między innymi pośród mieszkańców krajów skandynawskich. Pośród gości z zagranicy szczególną popularnością cieszą się polowania w Polsce na dziką zwierzynę. Także liczną grupą zagranicznych myśliwych, jak mieszkańcy Skandynawii stanowią myśliwi zjeżdżający do Polski z Holandii, Belgii, Francji a także (więcej info) z Niemiec. Osoby polujące przyjeżdżają do Polski nie jedynie, by zapolować na dziki, ale również na większą zwierzynę.

  Polowanie
  Autor: Sheila Hudson
  Źródło: http://www.flickr.com

  Tak, jak myśliwi z zagranicy ochoczo przyjeżdżają na połowy do naszego kraju, tak polscy myśliwi ochoczo wyjeżdżają polować za granicą. Wśród nich w szczególności wielu zainteresowanych jest możliwością polowania w afryce. Popularne polowania w Afryce odbywają się na specjalistycznie do tego utworzonych polach łowieckich. Na ten moment na rynku działa wiele przedsiębiorstw, które zajmują się przygotowywaniem polowań na terenie kontynentu afrykańskiego.

  Zajmują się one kompleksową organizacją wycieczek, oferując chociażby opiekę ze strony pilotów, którzy dodatkowo mogą także tłumaczyć. Polowania przygotowywane będą w licznych krajach. Jednym z nich jest RPA. Wykupując uczestnictwo w takim przygotowanym polowaniu każdy z myśliwych ma możliwość odstrzelenia guźca, kudu, impali i gnu pręgowanego. wycieczki organizowane są również do Zimbabwe, Mozambiku oraz Tanzanii. Spis zwierzyny, jakie można odstrzelić obejmuje więc nie jedynie wymienione wyżej gatunki. Możesz ponadto zapolować także na zwierzęta takie jak lwy, lub gepardy.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.