• Powrót mody na gry planszowe! Sprawdź interesujące gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży

  Zabawki dla dzieci

  Obecnie ludzie stają się coraz bardziej znudzeni nowoczesnymi technologiami. Coraz mniej rzeczy robi na nas wrażenie, pogrążeni w świecie telewizorów, komputerów i telefonów komórkowych odczuwamy coraz większy przesyt wszystkiego, co znajduje się wokół nas. Co interesujące, coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych, myślami wraca do okresu lat ’90. Wydawać by się mogło, iż wtedy wszystko było lepsze – bajki, cukierki, zabawki, sposoby na spędzanie wolnego czasu. Co więcej, istotną rolę ogrywa jeszcze coraz bardziej rozprzestrzeniająca się moda na slow life, czyli ograniczenie pędu codziennego życia i poświęcanie czasu na czynności nie związane z współczesną technologią. Następstwem tego rodzaju zjawisk jest powracająca moda na gry dla dzieci edukacyjne.

  Zabawki drewniane dla dzieci
  Autor: Vasile Cotovanu
  Źródło: http://www.flickr.com

  Rzecz jasna plusów planszówek jest cała lista. Przede wszystkim dzięki nim mamy możliwość do interakcji z drugim człowiekiem i wspólnego spędzenia czasu na dobrej zabawie. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie, umiejętność współpracy i szybkiego reagowania na nieoczekiwane zdarzenia. Powodem, dla którego ponownie, po kilki latach stały się one tak popularne jest na pewno to, iż współcześnie stanowią one świetną alternatywę dla gier komputerowych, które stają się dla ludzi coraz mniej interesujące. Także kwestia związana z tym, że dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed komputerami odgrywa duże znaczenie. Zobacz producenta zabawek, gier dydaktycznych, ilustracji – Puls-Art

  Rodzice poszukują alternatyw, aby zaciekawić swoje pociechy i odciągnąć od ciągłego niszczenia wzroku na patrzeniu w ekran. Jeżeli chodzi o gry dla dzieci edukacyjne, to wybór jest niezmiernie duży i mogą one być naprawdę rozbudowane, dzięki czemu zachęcenie do nich najmłodszych nie jest wcale takie trudne. Mamy tu do czynienia z dwojakim zyskiem, z jednej strony dziecko nie psuje sobie wzroku patrząc się w monitor, z drugiej zaś może wejść w kontakt z innym człowiekiem, co jest niewątpliwie korzystniejsze, aniżeli bezustanne tkwienie w wirtualnym świecie gier komputerowych. Co więcej, grając w typowo zręcznościowe gry, takie jak pchełki czy bierki dzieci uczą się cierpliwości i rozwijają swoją zręczność.

  W związku z wyżej wymienionymi przyczynami współczesnego odrodzenia popularności na planszówki, ich wybór w sklepach jest naprawdę ogromny. Oprócz znanych wszystkim gier takich jak domino, bierki, pchełki czy chińczyk znajdziemy dziesiątki innych, niekiedy niezwykle rozbudowanych. Powstają coraz to nowsze gry dla dzieci edukacyjne i dorosłych bazujące na jakiejś fabule. Ogromną popularnością cieszą się także różnego rodzaju quizy, które nie tylko wzbogacają naszą wiedzę, ale również zmuszają mózg do zwiększenia wydajności.

  Bez względu na to, czy mamy dzieci, czy nie, planszówki to wspaniały pomysł na zajęcie sobie wolnego czasu. Gry planszowe mogą być świetną okazją na spontaniczne spotkania ze znajomymi, z którymi będziemy mogli usiąść wspólnie przy stole i porozmawiać, zamiast wypisywać do siebie za pośrednictwem telefonu czy komputera.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.