• Przeżyj wakacje swojego życia w Wietnamie

  Wyjedź na wakacje do Azji

  Polacy ostatnimi czasy przemieszczają się więcej niż kiedykolwiek przedtem. Nic w tym dziwnego, ekonomia ma się dobrze, ludzie coraz więcej zarabiają a ceny lotów każdego roku są niższe. Zatem współcześnie wiele ludzi ma kłopot z podjęciem decyzji, które miejsce pragnęliby zobaczyć w pierwszej kolejności. I wybierać będzie w czym – Azja, Afryka, a może jeszcze dalej? Współcześnie przeloty na takich dystansach są w zasięgu dłoni sporo dorosłych Polaków. Jeżeli pragniesz trochę się ogrzać w sezonie zimowym, musisz wytypować Azję, która z początku roku jest najprzyjemniejsza.

  Wyjedź na wczasy w wakacje do Wietnamu
  Źródło: pixabay

  Jeszcze kilkanaście lat temu, wczasy w Wietnamie były dla większości z nas niezwykle odległe i niedostępne, gdyż opłaty za bilety samolotowe były szalenie wysokie. Lecz od kilku lat sytuacja się zmienia i obszar ten jest znacznie bardziej popularny wśród rodzimych turystów. Sprzyja temu z pewnością to, że pogoda na tym obszarze jest skrajnie różna niż w naszym kraju. Bowiem w momencie największych mrozów, nadchodzących z początkiem nowego roku, wczasy w Azji mogą nam zagwarantować niemalże tropikalną pogodę. Niektórym na początku może być ciężko się przyzwyczaić do poziomu wilgotności powietrza w wyspiarskim Wietnamie. Aby nasza przeprawa naprawdę nam się kalkulowała, warto nieco szybciej zarezerwować bilety lotnicze. Jeżeli zrobimy to 6 miesięcy przed podróżą, można mieć pewność, że otrzymaliśmy niezwykle przyzwoitą cenę.

  Gdy pokryjemy koszty lotu, same wczasy w azji nie będądla nas zbyt drogie. Koszty życia w tym kraju są znacznie niższe nisz u nas, za 100 dolarów amerykańskich można żyć dostatnio przez tydzień. Oczywiście, w bardzo turystycznych ośrodkach, gdzie ludność lokalna nie zachodzi, ceny mogą być większe, jednak to i tak nic w porównaniu z tymi spotykanymi w naszym kraju. Gdy wybierzemy się na wycieczki do Wietnamu, musimy zastanowić się, które zabytki pragniemy przede wszystkim zwiedzić, bowiem na każdy może nam nie starczyć czasu. W kraju tym znajdziemy właściwie wszystko – z jednej strony, niezwykła i dzika przyroda, ze względu na klimat niezwykle bujna. Z drugiej strony mamy miejską dżunglę w ogromnych metropoliach oraz klasyczną architekturę, charakterystyczną dla tej części kontynentu.

  Jeśli poszukujesz egzotyki w najlepszy, wydaniu, wakacje w zachodniej Azji z pewnością przypadną ci do smaku. Wietnam, który znamy głównie z przepysznej kuchni, odkryje tam przed nami własne podwoje, przedstawiając ciekawą kulturę a także niezwykle fascynujące zabytki.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.