• Rower – najlepszy sposób spędzania czasu wolnego

  images

  Od powstania pierwowzoru roweru opatentowanego w 1818 roku minęło już wiele czasu. Mimo wszystko rowery nie przestają ewoluować. Zmianie ulegają ich kształty, proporcje, zastosowania oraz technologia w jakiej zostały wykonane. Należy jednak pamiętać że zmiany, choć czasem wydają nam się drastyczne nie zmieniają tak naprawdę podstawowych założeń istnienia rowerów.

  A ich podstawowym założeniem jest bycie tanim i sprytnym środkiem transportu. Rower bazując na sile naszych mięśni ma za zadanie przenieść nas z punktu A do punktu B w możliwe jak najwygodniejszy sposób. Pomimo że pierwsze rowery działały na zasadzie odpychania się od ziemi pomysł rozwinął się prowadząc do powstania takich fantastycznych modeli jak Varna Diablo II na którym ustanowiono w 2008 roku rekord prędkości wynoszący 130.36 km/h. Kosmiczna wręcz prędkość jak na pojazd napędzany siłą naszych mięśni. Tylko jak sklasyfikować taki rower? Na pewno nie jest to już rower górski może do niego bardziej pasowałaby kategoria rowery wyczynowe?

  Niestety większość rowerów dostępnych w sklepach rowerowych nie pozwoli nam na osiągnięcie aż takich diabelskich prędkości. Pozwolą nam natomiast znakomicie się bawić oraz używać życia. Nie ma nic wspanialszego niż przejażdżka na rowerze górskim znanym również jako rowery MTB, poprzez rozległe pola i lasy. Rowery takie świetnie sprawdzają się w trudnym terenie będąc odpowiednim wyborem dla bardziej zaawansowanych cyklistów uwielbiających przejażdżki w plener. Popularne są też rowery elektryczne.

  Jednak nie każdy musi od razu zapuszczać się na najtrudniejsze trasy, pełne gór i dołów, wszelkiego rodzaju wybojów i innych możliwych niespodzianek. Wielu chciałoby po prostu aby ich rower był narzędziem aktywnego wypoczynku, do takich celów służą rowery wypoczynkowe, w sam raz aby wybrać się na małą przejażdżkę z rodziną. Jeżeli jesteśmy już przy rowerach i przejażdżkach rodzinnych nie wolno nam zapomnieć o najmłodszych, i o tym że istnieje stworzona dla nich kategoria rowerów czyli rowery dziecięce.

  Ostatnim typem rowerów o którym chciałem napisać są rowery ATB, różnią się one od rowerów MTB tym że są lepiej przystosowane do innych rodzajów nawierzchni. ATB oznacza all terrain bicycle czyli rower na każdą powierzchnie. Są one świetnym wyborem dla tych którzy jeżdżą często razem z mniej wymagającymi rowerzystami, i którzy od czasu do czasu uwielbiają udać się na ostrą przejażdżkę po trudnym terenie.

  Teraz kiedy wiemy już mniej więcej jaki rower jest dla nas, albo raczej dla jakiego roweru jesteśmy stworzeni. Pozostaje już tylko dokonać zakupu. Wybierając sklepy rowerowe warto rozejrzeć się za sklepem internetowym. Sklepy internetowe oferują zazwyczaj bardziej atrakcyjne ceny pomimo konieczności pokrywania kosztów wysyłki. Często zdarza się też że taki sklep rowerowy oferuje wysyłkę kurierem gratis po przekroczeniu pewnego pułapu cenowego.

  Teraz kiedy wiesz już co nieco o rowerach i o tym jaki sklep wybrać, można powiedzieć tylko to. Do zobaczenia na szlaku!

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.