• Shisha – historia, zdrowie, porady, ciekawostki

  woda - krajobraz

  Na pierwszy ogień sprawa węgielków. Do ćmienia sziszy używa się 2 rodzajów węgielków: samozapalających oraz naturalnych. Te naturalne występują w rozmaitych odmianach i kształtach. Są one wytwarzane z łusek kokosa albo też różnego typu drzew. Łuski zostają mielone oraz zgniatane. Ich największą zaletą jest naturalność tzn. nie posiadają w sobie żadnych substancji, jakie przyspieszyłyby rozpalanie takiego węgielka. Jednak może to być też negatyw, gdyż zapałki czy zapalniczka mogą się w tymże zadaniu najzwyklej nie sprawdzić.

  Następnym rodzajem węgielków są węgielki samozapalające. Są one wytwarzane z drzewnego węgla zmielonego i sprasowanego w dyski a także nasączonego substancjami ułatwiającymi niecenie. W przeciągu kilku sekund są gotowe do użycia. Jednak z substratami samozapalającymi wiąże się pewien minus – niezbyt miły zapach w trakcie rozpalania.

  woda - przekrój
  Autor: Raymond Zoller
  Źródło: http://www.flickr.com

  Skoro już mamy czym palić, warto pochylić się nad tym, co pali się w fajce wodnej. Przede wszystkim, przy zakupie tytoniu do sziszy trzeba brać pod uwagę jak często ją palimy. Na początku dobrze jest także zamawiać mniejsze zapakowania tytoniu, by spróbować rozlicznych smaków oraz ich miksów. Co ważne, z czasem tytoń będzie wysychał dlatego wato trzymać go w pokojowej temperaturze i przed paleniem stosownie preparować. Jak odszukać sklep z tytoniem? Nic trudnego, starczy w przeglądarkę wbić shisha sklep warszawa. Jak rozpalać fajki wodne? Szisza jest? Tytoń jest? Rozżarzony węgielek jest? Jeżeli tak to jesteście prawie gotowi. Główną sprawą, o którą dobrze jest zadbać to nalanie wody do dzbanka sziszy.

  Najodpowiedniej taką ilość aby metaliczna rurka w dzbanie była zanurzona na około 2 cm. Mniej cieczy oznacza mniejsze chłodzenie. Więcej – cięższe zaciąganie dymu . Po nalaniu wody musimy fajkę wodną złożyć w odpowiedni sposób. Do cybucha kładziemy tytoń, który przedtem najlepiej rozdrobnić palcami – tak by nie stanowił zbitej masy.

  Potem na samej górze kładziemy najpierw talerz (na popiół z węgielka) zaś następnie cybuch. Na nim kładziemy bądź podziurkowaną folię aluminiową albo metalowe sito – chodzi o to, aby czymkolwiek odseparować tytoń od źródła ciepła. Na górę kładziemy rozpalony do czerwoności węgielek. Zanim fajka wodna zacznie należycie się palić, trzeba parę razy pociągnąć z węża żeby tytoń wewnątrz cybucha nabrał odpowiedniej temperatury.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.