• Sprawdzone pomysły na zabawę z bliskimi – odpowiednie na długie wieczory

  migawka - sport

  Gdy na dworze zimno i brzydka pogoda, a na domiar tego szybko zapada zmrok, spędzanie czasu z dziećmi nietrudno sprowadzić do siedzenia w domu. Co w takim przypadku robić, aby uatrakcyjnić sobie czas?

  Filmy przygodowe
  Autor: Nacho
  Źródło: http://www.flickr.com

  Opcji jest krocie. Począwszy od zbiorowego przygotowania kolacji, przez planszówki, aż do oglądania filmów. Dobrze jest wyłonić świadomie. Jeżeli gra, to taka, iżby wszyscy obecni mieli w niej zabawę. Jeżeli film, to taki, który podpasuje każdemu uczestnikowi. Jeśli w domu są maluchy i mają oglądać z dorosłymi, można zdecydować się na obraz przyrodniczy, o historii bądź wychowawczy w jakiejkolwiek innej tematyce, można też zwrócić uwagę na najlepsze filmy przygodowe. Mogą, ale nie muszą to być kreskówki. Jednakowo możemy obejrzeć najlepsze komedie.

  Wszystko zależy od tego, ile dzieci mają lat, i ich gustów. Na pewno oglądany wespół film może i winien być motywacją do rodzinnej rozmowy. Możemy rozpocząć od opowiedzenia nawzajem subiektywnych wrażeń, ale nie musimy na tym poprzestawać. Wszelki obraz mieści wielorakie treści, które da się wiązać z innymi, znanymi z książek, z usłyszanych opowiastek, z osobistego doświadczenia. Każdy dzieciak ucieszy się z tak spędzonego wieczoru – poczuje się zatroszczony, zauważone, rozumiane i wysłuchane.

  Gdy nie posiadamy pociech lub nie będą one uczestniczyć w spotkaniu, można wybrać inny rodzaj filmów. O ile zapraszamy przyjaciół, warto zobaczyć najlepsze komedie, tak aby oderwać się od codzienności. Mogą to być obrazy krajowe czy też zagraniczne, dawne lub nowe – idzie przecież o spędzenie czasu w dobrym gronie przy dobrej rozrywce. Intrygującym podejściem jest organizacja maratonu filmowego, na który wytypujemy 3 względnie więcej filmów. Cała noc w domowym kinie, przy akompaniamencie bardziej albo mniej poważnych rozmów – oto coś, co na długi czas zapada w pamięć.

  Oczywiście możemy postawić na maraton tematyczny, na przykład filmy komediowe o dzieciach, o związkach, o zwierzętach… Tak samo mogą to być również filmy science fiction, fantasy lub inne, ale tylko wówczas, jeśli grono widzów zgadza się w swoich gustach. Znane komedie są bezpieczne pod kątem trafienia w gusta sporego grona odbiorców. Wobec tego – o ile nadal takich projektów nie posiadamy – pożądane jest poprosić przyjaciół i sycić się wspólną rozrywką przed ekranem.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.