• Sternik motorowodny, czyli jak zainteresowania przekłuć na pieniądze. Kursy motorowodne doskonałą opcją na wakacyjny urlop

  Jacht

  Lato to czas relaksu. Większość osób bierze w lecie urlopy i ruszać na upragnione wakacje. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i zdobywają nowe umiejętności, których mogą użyć podczas wypoczynku. Jedni jadą z rodzinami nad morze, głównie z uwagi na dzieci. Nie od dziś bowiem wiemy, że jod korzystnie działa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, decydują się na Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych ośrodkach morskich.

  Motorówka
  Autor: Piotr Drabik
  Źródło: http://www.flickr.com

  Nie wszyscy jednak lubią wypoczywać nad wodą, chyba, że jest on połączony z wędrówkami po górach. Niezależnie od naszych upodobań i stylu życia, każdy ma możliwość wyboru rodzaju wypoczynku takiego, jaki lubi najbardziej. A jeśli już jesteśmy na wypoczynku, co zwykle robimy?
  Planując urlop z dziećmi zwykle decydujemy się miejsca, które mają do zaproponowania liczne miejsca zabytkowe i rozrywkowe – taka nauka z przyjemnością. Introwertycy zapewne postawią na na kameralne miejscowości, gdzie panuje spokój i cisza od wielkomiejskich hałasów i smogu.

  Aktywni fizycznie często decydują się na góry, jako sposób na wzmocnienie własnej kondycji, ale również wypoczynek od całorocznej pracy siedzącej. Są jeszcze i tacy, którzy podczas wypoczynku pragną zdobyć nowe doświadczenia i wiedzę, wybierając wakacyjną pracę, albo pogłębić swoją wiedzę w obszarze swoich zainteresowań, wybierając wakacyjne kursy, jak np. kursy motorowodne. Jednym z najbardziej wybieranych kursów tego typu jest sternik motorowodny.

  Aby móc uzyskać uprawnienia sternika motorowodnego, potrzeba spełnić kilka warunków. Na początku liczy się wiek – osoby, które nie ukończyły jeszcze 14 lat nie mogą skorzystać z kursu. Jeśli spełniamy kryterium wiekowe i zdamy wymagany egzamin, uzyskamy możliwość prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych z zachowaniem odpowiedniej wielkości jachtu. Według przepisów, „długość kadłuba jachtu nie może przekroczyć 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2Mm od brzegu, w porze dziennej. Dodatkowo, osoby poniżej 16 lat mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach o mocy do 60 kW.

  W dalszej kolejności, posiadając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać dodatkowe typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Ponadto można zdobyć licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to doskonała okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To doskonałe rozwiązanie także dla tych, którzy mają już uprawnienia w zakresie ratownictwa, a pragnęliby powiększyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego hobby łatwo przekłuć na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwego zainteresowania, a zarobki same przyjdą.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.