• Strzelanie jako rodzaj rekreacji – przekonaj się co masz do wyboru

  malunek - moda

  Jako dzieci lubiliście zabawiać się w wojnę? Ciągle chętnie byście sobie postrzelali? Mamy dla was propozycję.

  malunek - moda
  Autor: Discoveryline
  Źródło: http://cqb.pl

  Naturalnie pierwszym wyjściem jest kupno pistoletu czy też karabinu pneumatycznego, czyli popularnej wiatrówki. Śrut do wiatrówek jest wytworzony ze stopu ołowiu, chociaż może być też z tworzywa sztucznego, w którym osadzony jest element metalowy. Materiałem pędnym jest tutaj dwutlenek węgla lub sprężone powietrze. Według obowiązującego w Polsce prawa wiatrówki o niskiej energii wylotowej są dostępne bez pozwolenia i rejestracji. Podobnie jak w przypadku innej broni mamy do dyspozycji kilka kalibrów. Tego typu broń łatwo można kupić w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Ceny są naturalnie uzależnione od modeli, występuje tutaj dość duża rozpiętość. Na początek warto skorzystać z fachowej porady sprzedawcy albo poszukać informacji na forach pasjonatów strzelania.
  Generalnie wiatrówki świetnie pasują do strzelania rekreacyjnego, takiego jak do tarczy.

  A co gdy myślicie o strzelaniu, które bardziej zezwoli wam na wejście w rolę żołnierza?
  Pragnęlibyście celować nie wyłącznie w tarcze? Zapewne mogą was zainteresować rozgrywki ASG. Ubrani w mundury, we właściwej scenerii, z bronią, jaka wygląda jak prawdziwa, zrealizujecie swoje marzenie o zabawie w wojnę. Pistolety maszynowe asg> (to skrót od Air Soft Gun) to kopie broni palnej, na ogół wykonane w skali 1:1. Mają napęd sprężynowy, gazowy lub elektryczny. Strzela się przeważnie plastikowymi kulkami o różnorodnej średnicy. Jest to odrobinę tańsza rozrywka porównując ją do paintballa, bo kulki bez farby mają mniejszą cenę. Kulki są oczywiście znacznie bezpieczniejsze niżeli śrut do wiatrówek
  .
  Te pistolety używa się do ćwiczeń oraz rozmaitych rozgrywek. Bez trudu się nimi posługuje i strzela. Naturalnie podczas rozgrywki konieczna jest właściwa odzież ochrona. Najważniejsza jest osłona oczu, choć coraz częściej stosuje się ochronę również na całą twarz. Według polskiego prawa pistolety maszynowe ASG nie są uznawane za broń, która wymaga zezwolenia.

  Jak widać macie co najmniej parę opcji, by uprawiać swoją strzelecką pasję. Niejednokrotnie pasjonaci decydują się na kupno różnych rodzajów dostępnych bez pozwolenia broni. To umożliwia im korzystanie z tej, jaka aktualnie najlepiej spełni ich wymagania.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.