• Sztuka decoupage – jak oryginalnie spędzać wolny czas

  Ozdoby ręcznie robione

  Pewnie wielu z nas, będąc dziećmi, zapełniała swój czas pracami ręcznymi, do których z pewnością można zaliczyć malowanie czy lepienie z modeliny. Wówczas w sklepach mnóstwo było zabawek, które miały pobudzić naszą wyobraźnię, były również idealną metodą na uspokojenie. Aktualnie, kiedy czas ciągle goni, znów staje się popularne tak zwane slow life. Określenie to oznacza po prostu wolne celebrowanie życia.

  Z uwagi na to, iż coraz większa ilość ludzi ma dość i jest zmęczona wiecznym życiem w biegu, chce się zatrzymać na moment, aby odsapnąć. Niektórzy z nas wybierają na spędzenie weekendów na wsi, gdzie mogą oddychać świeżym powietrzem i odpoczywać nie myśląc o pracy. Jednakże zauważa się rosnącą modę metod spędzania czasu właśnie zaczerpniętych z dzieciństwa. W księgarniach, na półkach coraz częściej dostrzega się obecność tak zwanych kolorowanek dla dorosłych, które nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale rewelacyjnie uspokajają, można je śmiało nazwać jednym z najlepszych sposobów na uspokojenie.

  Do kolejnej metody mającego na celu uspokojenie dorosłych, należy decoupage. Jest to sztuka polegająca na ozdabianiu przedmiotów oklejając ich powierzchnie serwetkami o różnorodnych wzorach, dzięki temu nadajemy rzeczom niepowtarzalnego charakteru. Jest to dziś popularne hobby, szczególnie pośród dziewczyn. Techniką tą można dekorować naprawdę mnóstwo rzeczy takich jak meble, szkatułki czy nawet biżuterię – dzięki temu przedmioty zyskują nowy charakter oraz odrobinę z nas, a która z dziewczyn nie śni o spersonalizowanej biżuterii? Hobby to nie tylko umożliwia relaks w pomysłowy sposób, ale także sprawia, że stwarzamy coś niepowtarzalnego.

  Dekoracje do domu
  Autor: home&you
  Źródło: home&you

  Sztuka ta jest o tyle interesująca, gdyż tak naprawdę nie ma materiału, którego nie można by było ozdobić właśnie z pomocą Sklep decoupage – możemy zdobić dosłownie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednakże przed zabraniem się do pracy, trzeba zapoznać się z regułami jakimi rządzi się wybrana technika. Z pewnością najpopularniejszym materiałem jest drewno, bowiem jest ono stosunkowo łatwym materiałem do zdobienia, chusteczki z wzorami bardzo łatwo do niego przylegają i szybko mamy oryginalny mebel. Jeżeli pragniemy spróbować swoich sił, a nie mamy pojęcia jak się za to zabrać, wystarczy, że pooglądamy odrobinę o danej technice w intrnecie, bądź też udamy się na profesjonalny kurs, na którym specjaliści pokażą nam jak dekoruje się przedmioty za pomocą decoupage. Istnieje także wiele sklepów gdzie możemy zaopatrzyć się w materiały niezbędne do zdobienia techniką decoupage sklep. Wszystkie materiały odszukamy również w Sieci|Internecie po wyszukaniu frazy sklep decoupage, wyświetli się nam mnóstwo sklepów internetowych, w których możemy zakupić podstawowe materiały.Istotną kwestią jest fakt, iż produkty te stają się rękodziełem, a obecnie rękodzieło jest doceniane, bowiem ludzie chcą inwestować w rzeczy z duszą.

  Coraz więcej osób zakupuje rzeczy zrobione ręcznie, gdyż ceni sobie pracę i duży wkład artystów, zwłaszcza, iż przedmioty wykonane manualnie są zazwyczaj niezwykle oryginalne.

  Categories: Trochę kultury, Twoje hobby

  Comments are currently closed.